آذری: خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس شعار است – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، سعید آذری درباره اینکه هواداران فوتبال در شهر‌های مختلف اعتقاد دارند وزارت ورزش تنها به استقلال و پرسپولیس رسیدگی می‌کند، گفت: در اساسنامه فدراسیون فوتبال به صراحت آمده هیچ سازمان و مجمعی نباید دو تیم در یک ساختار داشته باشد و آن دو نباید همزمان در یک مسابقات باشند. یعنی قوانین فیفا چنین اجازه‌ای نمی‌دهد.

وی که با برنامه «آفساید» رادیو جوان صحبت می‌کرد، درباره مدیریت وزارت ورزش و جوانان بر سرخابی‌های پایتخت گفت: وزارت ورزش برای استقلال و پرسپولیس مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و اعضای مجمع تعیین می‌کند و افکار مردم را به این سمت می‌برد که نه فقط فوتبال، بلکه کل ورزش کشور تحت‌الشعاع استقلال و پرسپولیس قرار گرفته است. این موضوع ارتباطی به وزارت فعلی ورزش ندارد. سازمان تربیت بدنی نیز چنین شرایطی داشت.

«عزیزان هر چه تلاش می‌کنند این ذهنیت را پاک کنند، اتفاق جدیدی می‌افتد.»، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: هفته گذشته به یک مدیر وزارت ورزش گفتم مسئله‌ای را بررسی کند که او گفت در مسائل فوتبال دخالت نمی‌کند. جالب بود که همان مقام، سه روز بعد دنبال حل مشکلات استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا بود.

آذری با بیان اینکه تیمداری دولت موضوع جدیدی نیست و سایر تیم‌های لیگ برتری هم دولتی یا خصولتی هستند، تصریح کرد: باشگاه‌های ذوب‌آهن، فولاد مبارکه سپاهان، پیکان و سایپا چنین شرایطی دارند. تعداد تیم‌های خصوصی بیشتر از چهار تیم نمی‌شود و باید بپذیریم ۸۵ تا ۹۰ درصد لیگ ما را تیم‌های دولتی تشکیل می‌دهند. بروز دولت در استقلال و پرسپولیس توسط وزارت ورزش به گونه‌ای در اذهان جهت‌دهی شده است که همه مسائل توسط وزارت حل می‌شود.

وی درباره خصوصی‌سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: این موضوع بیشتر از یک شعار نیست و این شعار سال‌هاست که داده می‌شود. شما هیچ هواداری را نمی‌توانی وادار کنی طرفدار تیمی باشد و این موضوع، عشقی است. همچنین هواداری تیم، هویت شخصی برای افراد می‌سازد و باعث غرور آن‌ها می‌شود. ۷۵ تا ۸۰ درصد هواداران فوتبال به جز تیم شهر خود، طرفداران استقلال و پرسپولیس هستند.

لینک منبع: آذری: خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس شعار است – نیوز

https://www.news.ir/119702/%D8%A2%D8%B0%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5%DB%8C%E2%80%8C%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%B4/

اخبار ورزشی