آشنایی با دومین تیم پرافتخار پرتغال، تیم جدید طارمی – نیوزبازتاب خبر news.ir

آشنایی با دومین تیم پرافتخار اروپا، تیم جدید طارمی

به گزارش خبرورزشی، مهدی طارمی مهاجم ملی‌پوش ایران که فصل گذشته در تیم فوتبال ریو آوه پرتغال توپ می‌زد، سرانجام بعد از کش و قوس‌های فراوان، با قراردادی ۴ ساله به پورتو پیوست تا فصل آینده با پیراهن آبی و سفید قهرمان سابق اروپا به میدان برود. مقایسه بین پورتو با تیم سابق طارمی، نشان می‌دهد مهاجم تیم ملی فوتبال ایران انتخاب هوشمندانه‌ای انجام داده است.

دومین تیم پرافتخار پرتغال
در فوتبال پرتغال و اروپا، پورتو قابل مقایسه با ریوآوه، نیست. پورتو با ۱۲۷ سال قدمت، یکی از باشگاه‌های قدیمی و ریشه‌دار فوتبال اروپاست که در پرتغال هواداران زیادی دارد. پورتو با ۷۶ قهرمانی (۲۸ تا لیگ، ۱۶ تا جام حذفی و ۲۱ سوپرجام)، دومین تیم پرافتخار در فوتبال پرتغال است، اما از نظر جام‌های اروپایی با ۲ قهرمانی لیگ قهرمانان، ۲ قهرمانی لیگ اروپا، یک قهرمانی سوپرجام اروپا و دو قهرمانی جام بین‌قاره‌ای، پرافتخارترین تیم این کشور است.

قهرمانی در اروپا با مورینیو
اژد‌های فوتبال پرتغال سال ۲۰۰۴ با ژوزه مورینیو قهرمان اروپا شد. پورتو از روزی که لیگ فوتبال پرتغال پایه‌گذاری شد تا به حال به دسته پایین‌تر نرفته است. لقب آن‌ها اژد‌ها و آبی‌سفید‌ها است و هواداران این تیم هم به آن لقب پورتیستاس داده‌اند. بازی‌های خانگی این تیم در ورزشگاه دراگائو شهر پورتو در شمال غربی پرتغال برگزار می‌شود.

کار با نامداران فوتبال پرتغال
هدایت این تیم را سرجیو کونسیسائو هافبک سابق اینتر که خود در گذشته بازیکن پورتو هم بود، بر عهده دارد. طارمی در پورتو با ستارگانی همچون په‌په و خسوس مانوئل کورونا، بال تیم ملی مکزیک همبازی خواهد شد.

لینک منبع: آشنایی با دومین تیم پرافتخار پرتغال، تیم جدید طارمی – نیوز

https://www.news.ir/171022/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%D8%AA%D8%BA%D8%A7%D9%84%D8%8C-%D8%AA/

اخبار ورزشی