آقای وزیر! کمیته فنی فدراسیون فوتبال کجا بود؟ – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، نصرالله پژمانفر در جلسه ویژه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی برای رسیدگی به قرارداد ویلموتس و حکم صادر شده علیه فدراسیون فوتبال علیه این پرونده اظهار داشت: کمیسیون اصل نود وظیفه اصلی‌اش رسیدگی به طرح کار دستگاه‌ها است و باید به این مسائل ورود کند. طرز کارهایی که امروز مشکلاتی را برای بخش‌های مختلف کشور ایجاد شده باید واکاوی کرد و سپس این پرونده‌ها را به دستگاه‌های ذیربط ارجاع داد تا طرز کارها هم اصلاح شود.

وی افزود: امروز قرارداد ویلموتس در حالت خوشبیانه به یک سرخوردگی برای آحاد مردم تبدیل شده و نگرانی‌هایی را برای دستگاه‌های مختلف امنیتی و اطلاعاتی ایجاد کرده و هر یک از این دستگاه‌ها با نگاه خاصی به بحث قرارداد ویلموتس می‌پردازند.

پژمانفر با اشاره به فرایند انتخاب ویلموتس توضیح داد: آقای وزیر در اساسنامه فدراسیون فوتبال کمیته‌ای به نام کمیته فنی و توسعه پیش‌بینی شده که وظیفه‌اش ارزیابی گزینه‌های مختلف و پیشنهاد کادر فنی و سرمربی تیم ملی به هیأت رئیسه است. این کمیته وظیفه دارد گزینه مدنظرش را به هیأت رئیسه معرفی کند و پس از تائید اعضای هیأت رئیسه مربی تیم ملی انتخاب می‌شود.

وی افزود: باید به کمیسیون اعلام شود که آیا در قرارداد ویلموتس چنین فرایندی طی شده؟ آیا کمیته فنی این گزینه را بررسی و وی را تائید کرده است؟ اگر غیر از این باشد کار به شکل درستی پیش نرفته ضمن اینکه ما نقش نظارتی وزارت ورزش را در عقد این قرارداد تحلیل می‌کنیم و باید وزارت ورزش توضیح دهد چگونه این نقش را ایفا کرده است.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه از دستگاه‌‌های مختلف گزارش شده بحث انتخاب ویلموتس بدون طی کردن مسیر در کمیته فنی پیش رفته و هیأت رئیسه هم ۸ روز بعد از انعقاد قرارداد مفاد قرارداد ویلموتس را تائید کرده است.

پژمانفر در پاسخ به اظهارات مسعود سلطانی‌فر مبنی بر اینکه امیدواریم بحث رسیدگی به قرارداد ویلموتس به سمت تسویه حساب‌های سیاسی، ورزشی و جناحی نرود، گفت: باید بگویم قطعا این قرارداد مشکلاتی داشته که کار را به اینجا رسانده و در حال حاضر نباید بحث تسویه حساب‌های اینچنین را مطرح کنیم. ماموریت ذاتی و تکلیف قانونی کمیسیون رسیدگی به طرز کار دستگاه‌هاست و ما هم در قرارداد ویلموتس این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

لینک منبع: آقای وزیر! کمیته فنی فدراسیون فوتبال کجا بود؟ – نیوز

https://www.news.ir/160785/%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D9%85%DB%8C%D8%AA%D9%87-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%AC/

اخبار ورزشی