از استقلال پیشنهاد نداشتم اما پرسپولیس و تراکتور تماس گرفتند – نیوزبازتاب خبر news.ir

سرمربی تیم ملی ایران را خوب نمی‌شناسم!به گزارش خبرورزشی، الکساندر نوری مربی ایرانی که در فوتبال آلمان سوابق خوبی دارد با رادیو تهران گفت‌وگو کرد. پاسخ‌های او بسیار ساده و جالب است. ضمن این که نوری اعتقاد دارد مربیان ایرانی هم می‌توانند در تیم‌های ایرانی مربیگری کنند. اتفاقی که هنوز برای هیچ‌کدام از مربیان ما رخ نداده و حتی در سال‌های گذشته کشورهایی که فوتبال پیشرفته‌ای هم ندارند برای مربیان ما کارت دعوت نفرستاده‌اند!

آقای نوری! شما یک ایرانی دو رگه هستید؟
بله من دو رگه هستم. پدرم ایرانی و مادرم آلمانی است. تا الان سه بار به ایران سفر کرده‌ام.

رابطه شما در هرتابرلین با یورگن کلینزمن چگونه بود؟
با کلینزمن همچنان خیلی دوست هستم. ما در روزهای کرونا با هم گفت‌وگو داشتیم. من کار ورزشی را انجام می‌دادم و او هم کارهای مدیریتی تیم را انجام می‌داد!

فکر می کنید مربیان ایرانی بتوانند در تیم های اروپایی روی نیمکت بنشینند؟
چرا که نه. مربیان خیلی عالی با مهارت‌های برجسته داریم. من خودم کار مربیگری را از یک آکادمی شروع کردم. بعد از ۱۰ سال، خوشحالم در چهار لیگ حرفه‌ای در آلمان مربیگری کرده‌ام. سرمربیگری هرتابرلین تجربه فوق‌العاده و بی‌نظیر برای من بود.

چندی پیش نام شما به عنوان سرمربی تیم ملی ایران هم مطرح شده بود.
همیشه آرزویم بود که در وطن پدرم کار کنم اما در شرایطی که موقعیت اجازه بدهد. اصلاً تماسی از تیم ملی نداشته‌ام. من یک بار با تراکتور و پرسپولیس تماس داشتم و صحبت کردم ولی پیشنهادشان چندان جدی نبود. استقلالی ها هم هرگز تماسی نگرفتند.

لژیونرهای سابق تیم ملی ایران در آلمان را می بینید؟
با وحید (هاشمیان) و مهدی (مهدوی‌کیا) دوست هستم. گاهی که در هامبورگ همدیگر را می‌بینیم و چند ساعتی با هم گپ می‌زنیم. امیر شاپورزاده هم همینطور.

آلمان چطور با وجود کرونا موفق شد لیگ فوتبالش را به خوبی ادامه بدهد؟
فدراسیون فوتبال آلمان اقدامات خوبی انجام داد و کاری کرد که تمام اروپا به آلمان نگاه کردند که چطور بازی‌ها را بدون تماشاگر برگزار می‌کند.

میزان شناخت شما از سرمربی فعلی تیم ملی فوتبال ایران چقدر است؟
اسکوچیچ را خوب نمی‌شناسم اما هر روز دعا می‌کنیم تیم ملی جلو بیاید و بازی‌های آخرش را برنده شود.

لینک منبع: از استقلال پیشنهاد نداشتم اما پرسپولیس و تراکتور تماس گرفتند – نیوز

https://www.news.ir/135436/%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%85-%D8%A7%D9%85%D8%A7-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C/

اخبار ورزشی