اسکوچیچ: انتظار من بالاتر از صعود تیم ملی به جام‌جهانی است – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، دراگان اسکوچیچ درباره سفر به تبریز و بازدید از امکانات باشگاه تراکتور اظهار داشت: از مسئولان تراکتور خیلی ممنون هستم که من را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به تبریز دعوت کردند. امکانات این باشگاه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دیدم و هر وقت به این شهر می‌آیم احساس خیلی خوبی دارم. هدف من از سفر به تبریز احترام به بازی مهمی بود که بین تراکتور و سپاهان برگزار شد.

وی افزود: برای محمدرضا زنوزی و باشگاه خوب تراکتور احترام قائل هستم، زیرا این باشگاه در ایران خیلی باشگاه مهمی است و هواداران زیادی دارد. از حضور در تبریز لذت می‌برم، زیرا شهر خاصی در ایران است و خیلی سخت است که بخواهم آن را با شهری در کرواسی از لحاظ فرهنگی مقایسه کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: شور و حرارت هواداران تراکتور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانم با ورزشگاه‌های انگلیس مقایسه کنم. به همین دلیل فشار زیادی روی تیم تراکتور از سوی هواداران وجود دارد اما در فوتبال چنین مسائلی وجود دارد. باشگاه‌هایی که چنین هواداران پرشوری دارند واقعا دوست دارم. فوتبال باید با حضور هواداران برگزار شود، مثلاً وقتی دربی‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌بینم لذت می‌برم، زیرا هواداران زیادی در ورزشگاه هستند. برخی باشگاه‌ها در ایران هواداری ندارند و به همین دلیل ایجاد مسائل انگیزشی در آنها سخت می‌شود. خیلی برای باشگاه مهم است که هوادار پشت آن باشد و این موضوع خیلی خوب است.

اسکوچیچ در باره آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال ایران عنوان کرد: وضعیت گروه ما به شکلی است که نمی‌توانم بگویم شرایط خوبی داریم. در این مدت آنالیز زیادی روی تیم ملی ایران انجام داده‌ایم، روزانه ساعت‌های زیادی کار کردیم تا بهترین راه حل را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیدا کنیم. می‌خواهیم تیمی بسازیم که انرژی بیشتری داشته باشد و کیفیت بیشتری در زمین ارائه بدهد. برای ساختن بهترین تیم در این مدت خیلی تلاش کردیم.

وی افزود: ایران کشور خیلی مهمی در آسیاست و باید بهترین کاری که ممکن است انجام بدهیم. باید فکر و ایده‌های بزرگی داشته باشیم و نباید به چیزهای کوچک فکر کنیم. اکنون به انرژی و حمایت نیاز داریم. قول می‌دهم وضعیت تیم ملی ایران مانند بازی‌های قبل نخواهد بود.

سرمربی کروات تیم ملی فوتبال ایران درباره مزیت حضور همزمان سه کاپیتان تیم ملی در تراکتور خاطرنشان کرد: نمی‌توانم در باره تک تک بازیکنان صحبت کنم، اما نفراتی مانند مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج صفی ۱۵-۱۰ سال است که در سطح تیم ملی کار می‌کنند. آنها در سال‌های گذشته پرچم ایران را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در سطح جهانی نشان دادند. تاکنون با اشکان صحبت نکرده‌ام، اما در صحبت‌هایم با حاج صفی و شجاعی متوجه شدم انسان‌های فوق‌العاده‌ای هستند. این سه بازیکن نفرات شگفت‌انگیزی هستند که می‌توانند به تراکتور کمک کنند.

اسکوچیچ در باره امکانات زیرساختی باشگاه تراکتور توضیح داد: وقتی من امکانات تراکتور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با باشگاه‌های مطرح اروپایی مقایسه می‌کنم متوجه می‌شوم در این باشگاه کارهای خوبی انجام شده، زمانی با تیم فولاد به تبریز آمدم و به مدیر این تیم گفتم امکانات تراکتور خیلی خوب است و باید برای تمام باشگاه‌ها الگو باشد.

وی در باره لزوم همدلی بین مربیان باشگاهی و سرمربی تیم ملی برای موفقیت ملی‌پوشان تیم ملی کشورمان در دیدارهای آتی گفت: همه جای دنیا درباره آی‌کیو خیلی شنیده‌اید، اما اکنون موضوع مهم آن است که آی کیو همان داشتن ارتباطات است. اعتقاد دارم اکنون باشگاه‌ها بازیکنان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آموزش می‌دهند و من به عنوان سرمربی تیم ملی باید بازیکنان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انتخاب کنم. باشگاه و سرمربی‌اش یک سال مربی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار دارد اما من یک ماه، به همین دلیل شناخت مربی باشگاهی از بازیکنان نسبت به من که سرمربی تیم ملی هستم، خیلی بیشتر است. وقتی ارتباطی بین ما برقرار شود همه می‌دانیم که چه کاری انجام می‌دهیم. به همین دلیل داشتن ارتباط خیلی مهم است.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: موضوع مهم تر آن است که احترام متقابل را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حفظ کنیم. باید ارتباط‌های خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در مسیر صحیح قرار دهیم.

اسکوچیچ در باره احتمال صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: هیچ گاه به دنبال مباحث کوچک نیستم و به چیزهای بزرگ فکر می‌کنم. همه انتظار دارند تیم ملی ایران به جام جهانی برود اما انتظار من از خودم بیشتر از این حرف‌هاست و مشکلی با مسئولیتم ندارم. می‌دانم فوتبال برای مردم ایران خیلی مهم است و به همین دلیل احساس مسئولیت می‌کنم.

لینک منبع: اسکوچیچ: انتظار من بالاتر از صعود تیم ملی به جام‌جهانی است – نیوز

https://www.news.ir/117451/%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%88%DA%86%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B5%D8%B9%D9%88%D8%AF-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D9%85-2/

اخبار ورزشی