الهامی پس از فینالیست شدن تراکتور: پیروزی را به زنوزی تقدیم می‌کنم – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، ساکت الهامی پس از پیروزی یک بر صفر تیم فوتبال تراکتور تبریز مقابل نفت مسجدسلیمان و صعود شاگردانش به فینال جام حذفی اظهار داشت: تیمی که به نیمه نهایی جام حذفی می‌رسد و سه تیم لیگ برتری را حذف می‌کند، تیم کوچکی نیست. نفت مسجدسلیمان تیم بسیار خوبی بود. این پیروزی را از طرف خودم و بچه‌ها به محمدرضا زنوزی تقدیم می‌کنم. فردا تولد اوست و می‌خواستیم به او هدیه دهیم.

وی با بیان اینکه مالک باشگاه تراکتور تبریز با ناملایمتی‌ها و کم‌لطفی‌هایی مواجه بوده است، تصریح کرد: بازیکنانم امروز برای زنوزی سنگ‌تمام گذاشتند و به او تبریک می‌گویم. بچه‌ها امروز معرفت و شرافت را معنی کردند. وقتی ۱۰ نفره شدیم و با وجود کمبود بازیکن، آن‌ها جانانه جنگیدند. به هواداران هم تبریک می‌گویم. سهمیه آسیایی ما قطعی شد و به فینال جام حذفی رسیدیم. به مهدی تارتار تبریک می‌گویم که تیم خیلی خوبی ساخته است. نفت مسجدسلیمان شایسته حضور در این مرحله بود و ثابت کرد تیمی منسجم و دارای ساختار است.

سرمربی تراکتور با بیان اینکه می‌دانست هر چه بازی ادامه یابد، کار برای شاگردانش سخت‌تر می‌شود، خاطرنشان کرد: تلاش کردیم زود به حریف گل بزنیم، چون گل زدن به نفت سخت است و ما به ویژه در نیمه اول، خیلی حمله کردیم. فرصت‌های خوبی هم داشتیم که به بار ننشست. با شروع نیمه دوم به چیزی که خواستیم، رسیدیم. بازی روال معتدلی داشت، اما اخراج اسدی کار ما را سخت کرد. با توجه به اینکه جام حذفی بود و ناخواسته عقب‌نشینی کردیم، اخراج او مزید بر علت شد و نفت روی دروازه ما فشار آورد. این تیم یکی دو موقعیت داشت که ما همان موقع فرصت گلزنی داشتیم. فکر می‌کنم ما شایسته صعود به فینال بودیم.

الهامی با تمجید از بیژن حیدری و کمک‌هایش گفت: از حیدری و تیمش تشکر می‌کنم که عالی قضاوت کردند. من یک صحنه از کوره در رفتم و از او معذرت می‌خواهم. ما در مرحله سختی قرار داریم و آن موضوع به خاطر فشار بازی بود. گروه داوری فوق‌العاده عمل کرد و قضاوت بسیار خوبی داشت. از کمیته داوران و تیم داوری تشکر می‌کنم.

وی درباره اینکه تیمش پس از گل اول موقعیت‌های چندانی برای گلزنی نداشت، بیان کرد: جام حذفی این‌گونه نیست که تیمی گلی بزند و برای گل دوم برود. تیمی که گل خورده است، چیزی برای از دست دادن ندارد و همان‌طور که گفتم، جام حذفی یا هیچ است یا همه چیز. الان به همه چیز و فینال مسابقات رسیدیم و به دنبال همین بودیم. از مجموعه عوامل باشگاه هم تشکر می‌کنم. گلایه‌هایی هم دارم، چون بسیاری از اوقات تنها بودیم و فقط زنوزی کنار ما بود. دوست ندارم کام هواداران را تلخ کنم، اما خیلی حرف‌ها در موقعیت مناسب وجود دارد که باید گفته شود. جایگاه تراکتور خیلی بالاتر از این است.

سرمربی تراکتور در ادامه اظهار داشت: از روزی که این مسئولیت (هدایت تراکتور) را بر عهده گرفتم، آرزویم این بود که مأموریتم را به خوبی به پایان برسانم و تراکتور به لیگ قهرمانان آسیا برسد. به زنوزی گفتم تیم می‌تواند سهمیه بگیرد. خوشحالم به فینال جام حذفی صعود کردیم و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را گرفتیم. ان‌شاءالله شرایط به گونه‌ای شود که تراکتور به جایگاه واقعی‌اش برسد و هواداران اسیر حاشیه عده‌ای خاص که همه می‌دانند چه کسانی هستند، به دور باشند. ان‌شاءالله روزی برسد این هواداران در آسیا قد علم کنند.

«با توجه به اینکه گفته می‌شود رضا اسدی قرار است از تراکتور جدا شود، آیا اخراج او در این مسابقه عجیب نبود؟»، الهامی در پاسخ به این پرسش گفت: اصلاً این‌گونه نیست. اسدی یکی از باشرف‌ترین بازیکنان تاریخ ایران و یکی از بهترین بازیکنانی است که در زندگی‌ام با او کار کردم. دوست ندارم وارد این وادی شوم. او جانش را گذاشت و در اخطار دوم روی او خطا شد. نمی‌خواهم چنین حاشیه‌ای ایجاد شود. رضا بازیکنی باغیرت است. دوست دارم از یک نفر صحبت کنم که چند هفته گل نزده است. از ساسان انصاری تشکر ویژه‌ای می‌کنم. واقعاً درود به شرف و غیرتش. وجود او در زمین تماماً غیرت، شرف و حیثیت بود.

وی با تمجید از سنگربان تراکتور مقابل نفت مسجدسلیمان گفت: از اخباری تشکر می‌کنم که پس از مدت‌ها به زمین آمد. او در دو روز گذشته، شش بار فیزیوتراپی کرد و تا ساعت دو شب گذشته مشغول فیزیوتراپی بود. اخباری ساعت ۸، ۱۲ و ۴ امروز هم فیزیوتراپی کرد و سپس به ورزشگاه آمد. او نشان داد مردانگی در فوتبال وجود دارد و از او تشکر کنم. ان‌شاءالله روزی بتوانم برای این عزیزان جبران کنم و دست تک تک آن‌ها را می‌بوسم.

لینک منبع: الهامی پس از فینالیست شدن تراکتور: پیروزی را به زنوزی تقدیم می‌کنم – نیوز

https://www.news.ir/162492/%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D9%88/

اخبار ورزشی