امیری: بچه‌ها هم‌قسم شدند جمعه‌شب قهرمانی را قطعی کنیم – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، بالاخره بعد از حدود ۲۰ روز دوری از ترکیب تیم، وحید امیری به تمرینات بازگشت و توانست مقابل فولاد خوزستان برای دقایقی بازی کند. البته میزان آمادگی او به حد حضور ۹۰ دقیقه‌ای نرسید و از این‌رو، یحیی گل‌محمدی با این بازیکن هماهنگ کرد تا از اواسط نیمه دوم وارد زمین شود. وحید در اوایل دیدار با پیکان مصدوم شد و جای خود را به مهدی عبدی داد؛ در همان بازی، عبدی درخشید و توانست ۲ گل وارد دروازه پیکان کرده و ۳ امتیاز را به حساب پرسپولیس واریز کند.
بازگشت با درخشش
با این حال، امیری هم بازگشت جذابی داشت. او چند دقیقه پس از ورودش موفق شد یک پاس گل به سیامک نعمتی بدهد و شرایط بازی را تغییر داد. با همین حرکت تکنیکی امیری، پرسپولیس توانست ۳ امتیاز را به جیب بزند و قهرمانی خود را تقریباً قطعی کند. او دو فرصت دیگر هم برای علی علیپور خلق کرد که هر دو موقعیت از دست رفت.
جانشینی یک ستاره
نکته دیگر اینکه در آن روز، امیری جانشین مهدی ترابی شد و ترابی در همان دقیقه دچار مصدومیت بود که به خواسته یحیی از زمین بیرون رفت. ۵ دقیقه قبل از مصدومیت ترابی، بحث بر سر این بود که امیری به جای سیامک نعمتی وارد زمین شود، اما آن مصدومیت، باعث شد یحیی به جای نعمتی، ترابی را از زمین بیرون بکشد و البته زوج امیری- نعمتی باعث برد پرسپولیس شد.
دستور تاکتیکی جذاب به وحید
در بازی با فولاد، گل‌محمدی یک دستور تاکتیکی جذاب به امیری داده بود؛ اینکه مدیریت توپ را بر عهده بگیرد و تلاشش عبور از یار مقابل و فضاسازی برای سایر بازیکنان باشد. وقتی امیری فهمید دستش در زمین، باز است، نمایش بهتری داشت و به دور از استرس و نگرانی، کارش را دنبال کرد. به همین علت بود که ۴ عبور مستقیم از یار مقابل در دقایق اندک داشت، ۳ پاس مؤثر، یک پاس گل، یک شوت بیرون از چهارچوب و ۱۷ پاس مؤثر در همان دقایق از خود بر جای گذاشت. یحیی با تاکتیکی جذاب، امیری را در زمین آزاد گذاشت و این بازیکن غیر از دو بار که توپ از دست داد، اشتباه دیگری نداشت.
بردیم، چون از یکدیگر حمایت کردیم.
اما وحید در مصاحبه‌ای به ما گفت: «خدا را شکر که بازی را بردیم و سه امتیاز دیگر کسب کردیم. پیروزی در این دیدار برای همه ما اهمیت فوق العاده‌ای داشت و توانستیم با کمک یکدیگر، به برد برسیم. ما در این بازی بردیم، چون در زمین از همدیگر حمایت کردیم و تا آخرین لحظه جنگیدیم. هم گل زدیم و هم دروازه‌مان را بسته نگه داشتیم. این‌ها نشان می‌دهد در تیم‌مان اتحاد فوق العاده‌ای وجود دارد.»
نزدیک بود دوباره مصدوم شوم
این بازیکن در مورد صحنه برخورد در دقیقه ۶۰ با یکی از بازیکنان فولاد گفت: «واقعاً لحظه سختی برای من بود. تازه بعد از مدت‌ها به ترکیب تیم برگشته بودم و انگیزه زیادی داشتم تا خودم را ثابت کنم، اما مدافع فولاد خطای سختی روی من انجام داد که نزدیک بود دوباره مصدوم شوم، اما خدا خواست که این اتفاق رخ ندهد. ممکن بود با این مصدومیت، شرایط برایم سخت شود ولی باید خدا را شکر کنم که در زمین ماندم تا تیمم آسیب نبیند.»
از مصدومیت دور شدم
از امیری در مورد مصدومیتش هم پرسیدیم که اضافه کرد: «تمام این مصدومیت‌ها را سپری کردم و کاملاً آماده همراهی تیمم هستم. ما ۵ بازی دیگر در لیگ داریم که باید در همه آن‌ها به برد برسیم و رکورد‌های بهتری از خودمان بر جای بگذاریم. از این‌رو، من هم به شرایط بازی رسیده‌ام تا در کنار بازیکنان باشم.»
هم‌قسم شدیم در مسجدسلیمان قهرمان شویم
امیری سپس به دیدار مقابل نفت مسجدسلیمان اشاره کرد و افزود: «برای بازی هفته بیست و ششم، با یکدیگر هم‌قسم شده‌ایم تا با کسب یک برد دیگر، دل هواداران را شاد کنیم. طرفداران پرسپولیس در همین شرایط هم به خوبی از ما حمایت کردند و توانستیم با وجود حمایت آنها، بهترین شرایط ممکن را داشته باشیم و چند پیروزی خوب به دست بیاوریم. حالا هم‌قسم شده‌ایم تا با کسب پیروزی در مسجد سلیمان، قهرمانی را قطعی کنیم. با روحیه‌ای که از بازیکنان می‌شناسم، قهرمانی دور از دسترس نیست.»
وحید برگشت، خیال یحیی راحت شد
با وجود حضور وحید امیری، خیال یحیی گل‌محمدی هم بابت جانشینی مهدی ترابی کاملاً راحت شده است. وحید توانایی‌های بیشتری نسبت به ترابی در زمان حمله دارد به خصوص که در ارسال پاس گل هم موفق عمل کرده است. این بازیکن می‌تواند در یک لحظه خط دفاع حریف را بر هم بزند و علی علیپور را از زیر فشار پرسینگ یا من تو من رقبا نجات بدهد. گل‌محمدی می‌خواهد برنامه‌های تاکتیکی خود را با وجود بازیکنی مثل وحید پیش ببرد و آخرین چراغ برای قطعی کردن قهرمانی را روشن کند.

لینک منبع: امیری: بچه‌ها هم‌قسم شدند جمعه‌شب قهرمانی را قطعی کنیم – نیوز

https://www.news.ir/122906/%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%DA%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%87%D9%85%E2%80%8C%D9%82%D8%B3%D9%85-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF-%D8%AC%D9%85%D8%B9%D9%87%E2%80%8C%D8%B4%D8%A8-%D9%82%D9%87/

اخبار ورزشی