انصافاً داور حرف بدی به قایدی نزده است! – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، هوشنگ نصیرزاده در گفتگو با خبرورزشی پیرامون موضوع مطرح شده از قول مهدی قایدی که گفته داور بازی با پیکان او و دیاباته را تهدید کرده اگر به قصد پنالتی خودشان را درون ۱۸ قدم به زمین بیندازند با آن‌ها برخورد می‌کند، حرف زد.

آقای نصیرزاده! داور حق دارد چنین حرفی به بازیکن بزند؟
اولاً هنوز اثبات نشده داور چنین چیزی را به بازیکنان گفته است. ولی بر فرض محال هم که گفته باشد، کار بدی نکرده و اتفاقاً به نفع بازیکنی کار کرده که به دلیل سبک بودن وزنش با اولین برخورد درون ۱۸ قدم حریف زمین می‌خورد. اگر با این دید به این موضوع نگاه کنید که داور هشدار داده، ایرادی ندارد.

در قانون آمده چنین حقی برای داور وجود دارد که در مسائل احتمالی دخالت کند؟
خیر! این در حیطه اتفاقات پیش‌داوری قرار می‌گیرد که داور حق ندارد به آن‌ها توجه کند. اینکه بخواهد پیش از شروع بازی حدس بزند چه کسی چه کاری می‌خواهد انجام دهد، روی قضاوتش تأثیر منفی می‌گذارد.

پس چنین حقی ندارد؟
خیر! داور باید براساس توانایی و دقتی که در بازی به خرج می‌دهد بتواند در چنین مواردی تشخیص بدهد که بازیکن قصد تمارض داشته یا به درستی با خطا متوقف شده است. هر زمان چنین توانایی داشته باشد، قطعاً می‌تواند سره را از ناسره تشخیص بدهد و مچ بازیکن تمارض‌کننده را بگیرد.

اگر چنین موضوعی اثبات شود، تکلیف داور چیست؟
خب این نیاز به بررسی دقیق دارد و نمی‌توان یک‌طرفه به قاضی رفت. در کل داور بازی باید طبق قوانین و مقرراتی که آموخته، حرکت و قضاوت کند و اقدامی کمتر و بیشتر انجام ندهد.

لینک منبع: انصافاً داور حرف بدی به قایدی نزده است! – نیوز

https://www.news.ir/152975/%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%A7%D9%81%D8%A7%D9%8B-%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B1-%D8%AD%D8%B1%D9%81-%D8%A8%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D9%86%D8%B2%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA/

اخبار ورزشی