بعد از ۲۹ سال دوباره کاپ قهرمانی آسیا را دستم گرفتم – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، ۲۹ سال قبل در بنگلادش به عنوان کاپیتان استقلال قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا را جشن گرفت و حالا از طرف مدیر‌عامل باشگاه دعوت شد تا بار دیگر کنار همان کاپ و جام‌های دیگری که با پیراهن آبی کسب کرده بود، عکس یادگاری بگیرد. مدیرعامل استقلال صبح دیروز از شاهین بیانی تقدیر کرد. مردی که طی تمام دوران بازیگری‌اش در ایران فقط پیراهن استقلال را پوشید و بس. با کاپیتان اسبق استقلال گپ زدیم و همین تقدیر را بهانه‌ای برای پرسیدن از حال و گذشته تیم قرار دادیم.

چه جالب که بالاخره استقلال از کاپیتان تیمی که قهرمان آسیا شده، تقدیر کرد. قضیه از چه قرار بود؟
بله. بالاخره برای اولین بار استقلال از من تقدیر کرد (می‌خندد). جای شکرش باقی است که در مردادماه این کار صورت گرفت. همان ماهی که ۲۹ سال قبل ما در آن برای دومین مرتبه قهرمان جام باشگاه‌های آسیا شدیم. طی سال‌های گذشته همه افرادی که مدیرعامل باشگاه استقلال می‌شدند، فقط دنبال نتیجه‌گیری مطلوب تیم بزرگسالان بودند و به سایر امور توجهی نمی‌کردند، چون صندلی خود را همیشه لرزان می‌دیدند. شاید باورتان نشود ولی من به رغم اینکه سال‌ها کاپیتان استقلال بودم، بعضی از افرادی که مدیرعامل این باشگاه شدند را نه تنها نمی‌شناختم، بلکه حتی یک‌بار هم آن‌ها را طی دوران مدیریت‌شان در استقلال از نزدیک ندیدم! توجه به تیم‌های پایه و پیشکسوتان جزو ارکان مهم باشگاهداری است. خوشحالم که آقای سعادتمند با کمک علی جباری عزیز به چهره‌های قدیمی استقلال توجه می‌کند و امیدوارم وضعیت تیم‌های پایه باشگاه نیز به مراتب بهتر از گذشته شود.

ظاهراً بار اولی بود که وارد این ساختمان باشگاه استقلال می‌شدید. درست است؟
بله. اولین بار بود که پس از این همه سال به باشگاه استقلال رفتم. شاید باورتان نشود ولی امروز (دوشنبه) برای اولین بار پس از ۲۹ سال دوباره جام قهرمانی باشگاه‌های آسیا که در بنگلادش به دست آوردیم را از نزدیک دیدم و آن را دستم گرفتم! در تمام این سال‌ها آن را ندیده بودم. البته فقط همین یک جام نبود بلکه چند جام قهرمانی دیگر نیز در ساختمان باشگاه وجود داشت که هنگام کسب آن‌ها من بازیکن استقلال بودم و پس از سالیان فراوان مجدداً توانستم آن‌ها را از نزدیک ببینم. جام قهرمانی باشگاه‌های تهران، جام قهرمانی باشگاه‌های ایران، نایب‌قهرمانی در آسیا، قهرمانی در جام استقلال قطر و… خلاصه کلی خاطره برایم زنده شد، اما این را هم بگویم به نظر من استقلال به ساختمان به مراتب بزرگتری نیاز دارد و این ساختمان در شأن چنین باشگاه بزرگی نیست.

شاید جواب دادن به این سؤال برای شما تلخ باشد ولی هنگامی که از باشگاه زنگ زدند تا برای ملاقات با مدیرعامل و تقدیر با شما هماهنگ کنند، تعجب نکردید؟
اتفاقاً دقیقاً تعجب کردم. برایم عجیب بود که چطور استقلال پس از مدت‌های فراوان یاد شاهین بیانی افتاده است! واقعاً برای خودم جالب و عجیب بود. به شما گفتم که من سالیان سال بازیکن و کاپیتان استقلال بودم ولی تعدادی از مدیران عامل این باشگاه را اصلاً از نزدیک ندیدم. حالا البته این اتفاق را به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم روند توجه به بچه‌های قدیمی به مراتب پررنگ‌تر شود.

… و سؤال آخر؛ استقلال سهمیه آسیا می‌گیرد؟
صددرصد چنین اتفاقی می‌افتد. شک نداشته باشید که استقلال تحت هر شرایطی مجوز لیگ قهرمانان برای فصل آینده را می‌گیرد و در پایان فصل از این بابت مشکلی نخواهد داشت. فراموش نکنیم که تیم ما در جام‌حذفی هم هنوز شانس قهرمانی دارد.

لینک منبع: بعد از ۲۹ سال دوباره کاپ قهرمانی آسیا را دستم گرفتم – نیوز

https://www.news.ir/136796/%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%DB%B2%DB%B9-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%BE-%D9%82%D9%87%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A7-%D8%B1%D8%A7/

اخبار ورزشی