بهترین مهاجم دوم‌های فعلی جهـان – نیوزبازتاب خبر news.ir

بهترین مهاجم دوم‌های فعلی جهـان

خبرورزشی/ شهراد باغستانی؛ مهاجم دوم «شوالیه تاریکی» دنیای فوتبال است، بازیکنی که می‌تواند ارتباط دیگر بازیکنان باشد. در ۹۹ درصد اوقات وقتی به دنبال بازیکنی هستید که تیم‌تان را از مرگ نجات دهد به مهاجم دوم یا مهاجم سایه تکیه می‌کنید. عنوان «مهاجم دوم» در سیستم‌های مختلف متفاوت است، اما همیشه بازیکنی در این پست و پشت‌سر مهاجم نوک نقشی ویژه در ترکیب تیمش دارد. در سال‌های گذشته بازیکنانی مثل فرانچسکو توتی، تیری آنری یا دنیس برگکمپ این نقش را به‌خوبی ایفا کردند. در حال حاضر ۵ ستاره بهترین مهاجمان دوم فوتبال جهان هستند.

۵. یوسیپ ایلیچیچ (آتالانتا)

یک دهه طول کشید تا ایلیچیچ بتواند به جایگاهی که شایسته‌اش بود، برسد. در هر صورت در ۳۲ سالگی او بین برترین مهاجم دوم‌های جهان قرار گرفته. سال ۲۰۱۰ وقتی در تیم ماریبور عضویت داشت استعدادیاب‌های پالرمو او را کشف کردند. در فیورنتینا درخشید، با این حال وقتی که در مسیر برگامو بود، هواداران آتالانتا فکر نمی‌کردند او یکی از برجسته‌ترین بازیکنان تاریخ تیم‌شان شود. مهاجم اسلوونیایی از درخشان‌ترین بازیکنان این فصل سری A و لیگ قهرمانان بوده. تیمش به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان رسیده و در ایتالیا هم در آستانه ۱۰۰ گله شدن هستند. این موفقیت‌ها بدون ایلیچیچ امکان‌پذیر نبود.

۴. لائوتارو مارتینس (اینتر)

وقتی سال ۲۰۱۸ لائوتارو وارد باشگاه اینترمیلان شد این احساس وجود داشت که او مائورو ایکاردی بعدی باشد. با این حال فقط آرژانتینی بودن او مثل ایکاردی بود و خیلی شباهتی به هم نداشتند. مارتینس حالا همه کاری می‌کند تا هم‌تیمی‌اش روملو لوکاکو در نوک حمله راحت‌تر بتواند زهرش را بریزد. با این حال خودش را هم یک مهاجم تمام‌عیار و گلزن می‌دانیم. لائوتارو هر مدافعی را به دنبال خودش می‌کشد و رقبا را کلافه می‌کند. ۱۸ گل در تمامی رقابت‌ها زده که این آمار فقط بخشی از حقیقت داستان درباره مهاجم آرژانتینی اینتر را بیان می‌کند. بازیکن ۲۲ ساله اینتر آینده‌ای روشن دارد. شاید فصل بعد در بارسلونا روز‌های متفاوتی را تجربه کند.

۳. روبرتو فیرمینو (لیورپول)

فیرمینو معنای کامل یک مهاجم دوم است. این مهاجم برزیلی خودش را فدای بازی لیورپول کرده است. روبرتو نقش خودش در خط آتش تیم کلوپ را به خوبی ایفا می‌کند. او یکی از اصلی‌ترین ارکان قهرمانی لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا، جام جهانی باشگاه‌ها و لیگ برتر انگلیس بوده است. با تیزهوشی‌اش فضای زیادی برای محمد صلاح و سادیو مانه ایجاد می‌کند. فیرمینو با اینکه تعداد گل‌هایش در لیگ برتر به عدد ۱۰ هم نرسید، ولی بازیکنی مهم برای لیورپول بود. نکته جالب اینکه در فصلی که لیورپول قهرمان شد، او برای نخستین مرتبه نتوانست تعداد گل‌هایش را ۲ رقمی کند. با این حال کلوپ ارزش ستاره برزیلی را می‌داند.

۲. پائولو دیبالا (یوونتوس)

رسیدن به این سطح برای دیبالا ساده نبوده است. اغلب مقایسه‌ها درباره بازیکنانی که پدیده و مطرح می‌شود ناعادلانه است. ابتدا پائولو را با لیونل مسی مقایسه می‌کردند که باعث می‌شد اثر منفی روی او بگذارد. با این حال دیبالا سخت تلاش کرد تا اینکه تبدیل به ستاره یوونتوس شد. این مهاجم ۲۶ ساله می‌تواند یک بازی را تحت‌تأثیر نفوذ‌های خودش قرار بدهد. عملکردش برخی اوقات می‌تواند یک امتیازِ یووه را تبدیل به ۳ امتیاز کند. سرعت ویرانگرش در زمین و نبوغش برای به‌هم ریختن هر دفاعی کافی است. دیبالا حالا به کریستیانو رونالدو هم کمک شایانی برای گلزنی می‌کند. در اختیار داشتن این بازیکن آرژانتینی آرزوی هر مربی‌ای است.

۱. لیونل مسی (بارسلونا)

بی‌شک بهترین فوتبالیست فعلی جهان کسی نیست جز مسی. فوق‌ستاره بارسلونا هر کاری که بگویید در دوران حرفه‌ای‌اش انجام داده. روش بازی او طی سالیان بار‌ها تغییر کرده. وینگر و مهاجم بوده و حالا مهاجم دوم بارساست. لئو بیشتر به‌عنوان یار آزاد درون زمین پرسه می‌زند و هم از شم گلزنی‌اش استفاده می‌کند و هم فرصت‌های گلزنی پرتعدادی می‌سازد. در ۳۳ سالگی هم جادوگر بارسلونا می‌تواند آقای‌گل شود. اگرچه تیمش در کسب قهرمانی ناکام بود، اما با ۲۵ گل آقای‌گل لالیگا شد. همه موفقیت‌های این فصلش در حالی به دست آمده که در یکی از بدترین بارسلونا‌های دوران حضورش بازی می‌کند. در کل کلمات به‌سادگی نمی‌توانند لیونل مسی را توصیف کنند.

لینک منبع: بهترین مهاجم دوم‌های فعلی جهـان – نیوز

https://www.news.ir/146942/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D9%85-%D8%AF%D9%88%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D9%80%D8%A7%D9%86/

اخبار ورزشی