تارتار: می‌خواهیم جشن قهرمانی پرسپولیس را عقب بیندازیم – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، یکی از حساس‌ترین بازی‌های این هفته لیگ برتر در مسجدسلیمان برگزار می‌شود. دو تیم پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان فرداشب (جمعه) در حالی به مصاف هم می‌روند که در بازی رفت و در استادیوم آزادی شاگردان مهدی تارتار شگفتی خلق کرده بودند. نفت مسجدسلیمان موفق شده بود در دیدار رفت با نتیجه یک- صفر پرسپولیس میزبان را در ورزشگاه آزادی شکست دهد و حالا در بازی برگشت تیم یحیی گل‌محمدی دنبال جبران آن نتیجه است. مهدی تارتار هم که در نیم‌فصل یکی از گزینه‌های جانشینی گابریل کالدرون بود از انگیزه‌های خاصی برای این مسابقه برخوردار است و… خودتان گپ و گفت ما با سرمربی نفت مسجدسلیمان را بخوانید که خواندنی است.

باز هم پرسپولیس و باز هم سرنوشت قهرمانی این تیم به بازی با تیم شما کشیده شد. صحبتی ندارید؟
(می‌خندد) این هم قسمت ماست. البته سعی می‌کنیم جشن قهرمانی پرسپولیس را به تعویق بیندازیم اما… (کمی مکث می‌کند)

اما چی؟
تراکتور قبل از ما و روز پنج‌شنبه با شهرخودرو بازی دارد. شاید تکلیف قهرمانی پرسپولیس قبل از بازی با نفت مسجدسلیمان روشن و این تیم به این عنوان برسد.

یعنی اینکه شهرخودرو، تراکتور را شکست دهد؟
به هر حال هر امکانی وجود دارد. این دو تیم قدرتمند هم دنبال کسب سهمیه هستند و رقابت سنگینی دارند، اما ما تلاش می‌کنیم برابر پرسپولیس یک نتیجه خوب و آبرومندانه کسب کنیم.

ولی از مزیت هوادار هم برخوردار نیستید.
خیلی حیف شد. این بازی متعلق به هواداران و مردم مسجدسلیمان بود. می‌توانستند ورزشگاه را پر کرده و شور و هیجان خاصی به ورزشگاه بدهند، اما حیف که به خاطر پروتکل‌های بهداشتی و بحث کرونا ناچاریم بدون تماشاگر با پرسپولیس بازی کنیم.

بازی رفت را بردید و حالا این یک بازی انتقامی برای پرسپولیسی‌ها محسوب می‌شود.
بله، با زحمات و تلاش بچه‌ها ما در استادیوم آزادی برنده شدیم ولی فکر می‌کنم این بازی کمی متفاوت باشد. بازی بسیار سختی پیش روی ماست و پرسپولیس هم تیم خوب و قدرتمندی است. با این حال من به بازیکنانم ایمان و باور دارم.

جالب است شما بعد از پرسپولیس و به همراه فولاد خوزستان تنها با دریافت ۱۵ گل خورده دومین خط دفاع برتر لیگ را در اختیار دارید. در این رابطه چه صحبتی دارید؟
واقعاً جا دارد از همکارانم در کادر فنی و بازیکنان نفت مسجدسلیمان تشکر کنم که با وجود همه مشکلات قدرتمندانه ظاهر شدند و چنین آماری به جای گذاشتند. ان‌شا‌ءا… بتوانیم این آمار خوب را تا پایان لیگ هم حفظ کنیم.

دلیل این کم گل خوردن تاکتیک دفاعی تیم شماست یا اینکه کم‌اشتباه بودن بازیکنان و سازماندهی دفاعی خوب نفت مسجدسلیمان؟
من سازماندهی دفاعی خوب به همراه تلاش و دقت بچه‌ها در گل نخوردن را دلیل اصلی می‌دانم. وقتی یک نتیجه خوبی رقم می‌خورد یا آمار خوبی به دست می‌آید حاصل یک کار تیمی و تلاش دسته‌جمعی است. ما در نفت مسجدسلیمان واقعاً تیم هستیم.

ستاره‌ای هم به آن صورت ندارید.
این بچه‌ها همگی فوق العاده و یک تیم هستند. من واقعاً از تک‌تک آن‌ها تشکر می‌کنم.

در این بازی میثم نقی زاده هافبک باتجربه خودتان را هم در اختیار ندارید؟
درست است و میثم یکی از بازیکنان اصلی و کلیدی ماست ولی حتم دارم بقیه بچه‌ها جای خالی او را به خوبی پر کرده و اجازه نخواهند داد غیبت نقی زاده احساس شود.

به نظر می‌رسد آن طرف هم مهدی ترابی به این بازی نرسد. مضاف بر اینکه شجاع خلیل زاده هم محروم شده و احتمالاً محمد نادری نتواند برای مسابقه با شما مهیا شود؟
پرسپولیس تیم بزرگ و پرمهره است. شما در بازی قبلی این تیم با فولاد خوزستان هم دیدید وقتی مهدی ترابی بهترین بازیکن فصل پرسپولیس به دلیل مصدومیت از زمین خارج شد و وحید امیری آمد، عملکرد فوق العاده‌ای داشت. من بعید می‌دانم پرسپولیس از این نظر به مشکل بخورد.

در نیم‌فصل و پس از قطعی شدن جدایی گابریل کالدرون، شما هم کنار یحیی گل‌محمدی نامزد سرمربیگری پرسپولیس بودید که در نهایت یحیی انتخاب شد. در این رابطه صحبتی ندارید؟
من همان مقطع هم به یحیی گل‌محمدی تبریک گفته و برای او در پرسپولیس آرزوی موفقیت کردم. بابت اینکه کاندیدای سرمربیگری پرسپولیس بودم به خودم می‌بالم و افتخار می‌کنم. البته در حال حاضر من سرمربی نفت مسجدسلیمان هستم و به این تیم تعهد دارم. نهایت تلاش خودم را هم انجام می‌دهم که جلوی پرسپولیس مثل بازی رفت موفق ظاهر شویم.

به عنوان سؤال آخر نتیجه این دیدار را چند- چند پیش‌بینی می‌کنید؟
واقعاً نمی‌توانم به این سؤال پاسخ بدهم و فقط می‌دانم بازیکنان نفت مسجدسلیمان بهترین بازی فصل خود را ان‌شا‌ءا… ارائه خواهند داد.

لینک منبع: تارتار: می‌خواهیم جشن قهرمانی پرسپولیس را عقب بیندازیم – نیوز

https://www.news.ir/122833/%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85-%D8%AC%D8%B4%D9%86-%D9%82%D9%87%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C/

اخبار ورزشی