تمرکز، درس بزرگ داستان دانشگر – مصلح – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، بازی حساس هفته در آزادی یک وجه مشترک بین دو تیم داشت؛ البته نه ۴۵ امتیازی بودن و رقابت برای عنوان نایب قهرمانی! هر دو تیم یک «مدافع» بلند بالا و محروم داشتند که در آستانه بازی بخشیده شد.
شایان مصلح شمالی است و محمد دانشگر جنوبی. اولی توسط کمیته اخلاق فدراسیون محروم شده بود و دومی توسط کمیته انضباطی خود باشگاه. هر دو هم قابل پیش‌بینی بود که بخشیده شوند تا به بازی برسند. اینجا اولین فرق بین آن‌ها دیده شد، مصلح در ترکیب بود و دانشگر دقیقه ۴۹ به میدان آمد. اما وقتی سوت پایان خورد، تفاوت عملکرد همین دو نفر سرنوشت ۳ امتیاز و حتی شاید سهمیه آسیایی را مشخص می‌کرد.
مصلح در نیمه اول پنالتی داد. نیمه دوم هم دانشگر تازه‌وارد به تو زد و ضربه در عرض او را مصلح درون دروازه خودی جا داد. درس اول در روز اول فوتبال بازی کردن به هر نوجوان! اینکه وقتی در شش‌قدم تو می‌روی با قدرت در عرض شوت کن تا به یکی بخورد و کمانه کند توی دروازه! البته شلیک دانشگر نه «سرعت» داشت و نه «قدرت»؛ این مصلح بود که «تمرکز» نداشت!
بعد از بازی، عده‌ای شروع کردند به مقایسه بین این دو نفر. آنچه بر آن‌ها رفت و باعث چنین عملکردی شد. محمد دانشگر بعد از حادثه تمرین از همه عذرخواهی کرد تا برگردد. حتی اگر «فرمالیته» و ظاهری بود، اما مصلح مسیر «انکار» را در پیش گرفت و سعی در اثبات بی‌گناهی کرد. دقیقاً همانی که وقت و انرژی بیشتری می‌طلبید و تمام تمرکز مصلح را به خود جلب کرد. او باید حالا از خودش بپرسد که «چرا من؟»
چرا بدخواهان و حاشیه‌سازان- که همیشه در کمین ستاره‌ها هستند تا ضربه بزنند- او را برگزیدند؟ قبلاً چه گزکی دست این جماعت داده‌ای که سر بزنگاه چنین ضربه‌ای بزنند؟ اتفاقی که قابلیت تکرار هم دارد و تا روزی که مصلح بخواهد بازی کند، در آستانه هر مسابقه مهم می‌توانند از همین مسیر به او لطمه بزنند؟!
حوادث بازی شنبه شب و تفاوت وضع دانشگر- مصلح می‌تواند درسی باشد برای همه فوتبالیست‌های ما که بدانند در فوتبال حرفه‌ای فقط آمادگی جسمانی، تمرین، تغذیه و… مهم نیست! تمرکز هم هست…

لینک منبع: تمرکز، درس بزرگ داستان دانشگر – مصلح – نیوز

https://www.news.ir/136378/%D8%AA%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2%D8%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B5%D9%84%D8%AD/

اخبار ورزشی