جهانگیری: ورزش عامل همبستگی ملی است – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، اسحاق جهانگیری در نشست مدیران ارشد وزارت ورزش و جوانان با اشاره به مسوولیت این وزارتخانه در دو زمینه مستقل و در عین حال تاثیرگذار ورزش و جوانان، خاطر نشان ساخت: باید به دو حوزه ورزش و جوانان از منظر توسعه همه جانبه و ملی و آینده نگرانه نگریست و این دو زمینه را در گستره مسوولیت‌های ملی تعریف کرد.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه ورزش چه به صورت قهرمانی و چه به صورت همگانی نقش مهمی در بالا بردن نشاط و سلامت شهروندان دارد، تصریح کرد: ورزش عامل مهمی برای افزایش امید و همبستگی ملی است و جوانان و ظرفیت جوانی می‌تواند افق‌های جدید در حوزه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و ورزشی و سیاسی ایجاد کند.

وی با تبیین شرایط کنونی کشور گفت: با وجود شرایط دشوار و خطیر و پیچیده کنونی که منابع مادی و اقتصادی آن تحت تاثیر تحریم‌ها و شیوع کرونا قرار دارد، فرصت‌ها و ظرفیت‌های بسیاری در کشور ایجاد شده که می‌توان از سرمایه جوانی و جوانان کشور در این فرصت‌ها استفاده کرد.

جهانگیری با بیان اینکه یکی از پیامد‌های ناخوشایند کرونا درگیر شدن جوانان به این مساله بوده و یکی از ابعاد آن محدود شدن زمینه‌های متعارف ورزشی است، گفت: برای عبور از بحران‌هایی نظیر بحران کرونا نیاز به کشف و کسب منابع جدید مادی و معنوی داریم. رمز این کار در اعتماد به مردم و نخبگان، شنیدن حرف و نظر آنان و نشان دادن اصلاحات عملی در بینش‌ها، روش‌ها و ساختارهاست.

وی با تاکید بر اینکه ایران نیازمند تحولات سازنده و نوآورانه در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی بوده و در این مسیر نقش ورزش ممتاز است، گفت: باید کاری کنیم که از توانایی‌ها، دانش‌ها و مهارت‌های نسل جوان در همه جا و در بالاترین سطوح استفاده شود.

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: کشور نیازمند تقویت مشروعیت نهاد‌های متولی امور، سرمایه اجتماعی، اعتماد و همبستگی ملی است و بدون رضایت و حمایت افکار عمومی و همکاری همه قوا و نهاد‌های رسمی و استفاده از ظرفیت‌های مدنی و اعتماد به بخش خصوصی و عمومی هیچ نهاد و مسوولی نمی‌تواند قدمی پیش بگذارد.

لینک منبع: جهانگیری: ورزش عامل همبستگی ملی است – نیوز

https://www.news.ir/120172/%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%87%D9%85%D8%A8%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA/

اخبار ورزشی