حرف آخر| ایران، ایران و باز هم ایران – نیوزبازتاب خبر news.ir

خبرورزشی/ علی جوادی؛ اگر جنگ با توران و تعیین مرز ایران و فداکاری آرش را افسانه بدانیم، مثال‌های زنده‌تر و قدرتمندتری وجود دارند که بدانیم و ببینیم جانفشانی برای وطن را. دست‌های بسته‌ای که زنده در خاک شدند نه پولی خواستند و نه سهمی از روز‌های حضور در جنگ. مطالبه‌ای هم اگر داشتند برای وطن بود و مردمشان. آن‌ها معامله‌گر نبودند و رفتند، چون زمینی نبودند. زمینی‌ها ماندند برای آنکه معامله‌های زمینی و چند میلیاردی کنند و شرمنده خدا و مردم شوند. روز‌هایی که وطن و خدا ارزش داشتند، روز‌هایی آسمانی بود و خوش به حال آن‌ها که رفتند و این روز‌ها را ندیدند. روز‌هایی که برخی مدیران، فقط مصالح خود را می‌بینند و وقتی هم اشتباهی بزرگ مرتکب می‌شوند خوشحالند که مدیرانی دیگر، اشتباهاتی بزرگ‌تر مرتکب شده‌اند؛ و چه کسی باید حق وطن را از این‌گونه مدیران بگیرد که هر یک در اشتباه از روی دست آن یکی تقلب می‌کنند؟

روزگاری جان دادن برای وطن ارزش بود و اکنون این مدیران، آن را ضدارزش می‌دانند و هر کاری غیر از حفظ منافع فردی را حماقت؛ و چه کسی باید حق وطن را از این مدیران بگیرد و چه کسی باید راه ورود چنین مدیرانی به ورزش را سد کند؟ روزگاری مردانی مرد بودند که در همه کار نام و یاد خدا در نظر داشتند و آرزو می‌کردند جسدشان خاک وطن شود و امروز.

ایران را دریابیم و زخم‌های بزرگی که به تن مظلومش زدند را ببینیم. وطن مانند همیشه برای ما عزیز است و در برابر آن‌ها که بی‌واهمه خطا می‌کنند و جسورانه توقع دارند از گناهشان بگذریم می‌ایستیم. ما در برابر تاریخ مسئولیم و به وطن بدهکار.

لینک منبع: حرف آخر| ایران، ایران و باز هم ایران – نیوز

https://www.news.ir/157870/%D8%AD%D8%B1%D9%81-%D8%A2%D8%AE%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D9%85-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/

اخبار ورزشی