دروازه‌بان استقلال نه خروج درست دارد نه تمرکز! – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، منصور رشیدی درباره اوضاع دروازه‌بانی در این تیم و وضعیت سیدحسین حسینی با ما همکلام شد. او پیش‌بینی می‌کند استقلال در دربی با سیستم استراماچونی موفق‌تر خواهد بود.

انتظار داشتید استقلال در پایان لیگ دوم شود؟
حقیقتاً نه! گفته بودم که بعید است استقلال چهارم هم بشود ولی خوشبختانه تیم جا افتاد و رقبا هم نتایج خوبی نگرفتند تا استقلال نایب‌قهرمان شود و سهمیه را بگیرد. باید به این تیم و زحمت‎کشانش تبریک گفت که با این همه کمبود بازیکن و مصدوم و کوهی از مشکلات این رده را کسب کردند.

استقلال با ۳۱ گل خورده از تیم سقوط کرده پارس جنوبی جم یک گل بیشتر خورد! این به دروازه‌بان ربط دارد یا ساختار دفاعی؟
اول باید گفت جابه‌جایی‌های زیاد در خط دفاعی به ویژه در دو مدافع میانی یا تک مدافع سیستم سه دفاعه موجب شده بود استقلال راحت به حریفانش موقعیت بدهد. ولی دروازه‌بان هم فراز و نشیب زیادی داشت که این برای یک دروازه‌بان خوب نیست. به ویژه در دور برگشت که مسابقات حساس‌تر هستند با افت دروازه‌بان استقلال مواجه بودیم. یک بار در طول دیدار‌های رفت و برگشت حق دارد یکی، دو بازی در شرایط آرمانی روحی، روانی یا جسمی نباشد. به هر حال ما خودمان هم سال‌ها دروازه‌بانی کردیم و می‌دانیم برخی روز‌ها در طول یک فصل ۱۰ ماهه این وضعیت ایجاد می‌شود.

پس چرا حسینی بیش از این دو بازی اشتباهاتی در چند بازی داشت؟
این را باید کادر فنی جواب بدهد و فکر می‌کنم نیاز است که با این دروازه‌بان صحبت کنند، چون حرف زدن بهتر از فشار آوردن روی دروازه‌بان جواب می‌دهد.

 

 نبود رقیب جدی برای حسینی در این موضوع چقدر دخیل است؟
صد درصد تأثیرگذار است. اینکه یک گلر ۳۰، ۴۰ درصد نفر اصلی باشد خوب نیست. هم دروازه‌بان اول حس امنیت پیدا می‌کند و رقیبی ندارد که به خاطرش سخت تمرین کند و هم برای دروازه‌بان دیگر بد است که افت می‌کند. من و حجازی در استقلال در کنار رفاقت رقابت هم داشتیم. دروازه‌بانان اول و دوم باید همسطح باشند تا خدای نکرده یکی مصدوم شد دیگری جایش را پر کند. الان اگر مشکلی باشد دروازه‌بان دوم استقلال می‌تواند در تیم بزرگی مانند استقلال با میلیون‌ها چشم که مراقبش هستند بازی کند؟ حسینی پرنوسان ظاهر می‌شود و خروج‌هایش پر از ایراد است و در برخی موارد تمرکزش را هم از دست می دهد.

دربی هم در پیش است. این بازی را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
امیدوارم استقلال بتواند در حذفی جام بگیرد تا دل هواداران را شاد کند. فقط افسوس که دربی تماشاگر ندارد و آرزو می‌کنم مردم از پای تلویزیون یک فوتبال زیبا را ببینند.

لینک منبع: دروازه‌بان استقلال نه خروج درست دارد نه تمرکز! – نیوز

https://www.news.ir/160063/%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%87%E2%80%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%84-%D9%86%D9%87-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF/

اخبار ورزشی