دست داور را رو می‌کنم! – نیوزبازتاب خبر news.ir

حسن اشجاری سرمربی شهرداری آستارا

به گزارش خبرورزشی، رقابت‌های لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور هم مثل لیگ یک و لیگ برتر به روزهای پایانی‌اش رسیده و متأسفانه شاهد اتفاقات ناخوشایندی در آن هستیم که حال صدای برخی مربیان را هم در آورده است. حسن اشجاری سرمربی شهرداری آستارا صراحتاً از رفتارهای غیرورزشی و فساد در این مسابقات صحبت و حتی داور یک بازی را هم متهم به شرط‌‌‌‌بندی در سایت‌های شرط ‌بندی می‌کند. تیم او در آستانه صعود به لیگ یک قرار دارد که حالا با اتفاقات به وجود آمده همه چیز در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

یک هفته به پایان لیگ دسته دوم مانده اما اتفاقاتی در برخی بازی‌ها رخ داده و صحبت‌هایی شنیده شده که همه مسائل را تحت تأثیر خود قرار داده است.
ببینید در این‌که شرط‌‌بندی و زد و بند در لیگ دسته دوم وجود دارد و برخی تیم‌ها برای نتیجه گرفتن دست به هر کاری می‌زنند شک نکنید اما چه کسی توجه می‌کند؟ من مسائل زیادی را می‌دانم و خیلی از مربیان و مدیران باشگاه‌ها هم در جریان این اتفاقات هستند اما به خاطر این‌که آینده کاری‌شان را از دست ندهند، حرفی نمی‌زنند.

اما عنوان کردن این مسائل نیاز به سند و مدرک دارد!
شما از مجری برنامه فوتبال برتر بپرسید که وقتی من به طور زنده به این مسائل اشاره کردم چه قدر برای‌شان پیام آمد. البته که الان هر حرفی بزنیم مدرک می‌خواهند اما به نظر من مراجع ذیصلاح خیلی راحت می‌توانند با ورود به این مسائل با آن‌ها برخورد کنند. سایت‌های شرط‌بندی وجود دارد که برای فلان مسابقه چه چیزهایی را لحاظ کرده‌اند و بعد فیلم همان مسابقه را ببینید اما متأسفانه هیچ نظارتی روی مسابقات فوتبال وجود ندارد.

شما به اعلام نشدن رأی کمیته انضباطی یک بازی هم گلایه داشتید؟
کمیته اخلاق می‌تواند خیلی مسائل را بررسی کند. ببینید بازی شهید قندی و ملاثانی نیمه‌کاره ماند اما بازی ما با آن‌ها در حالی برگزار شد که رأی آن مسابقه را اعلام نکردند. من قبل از این هم با ارسال فیلم مسئولان برگزاری مسابقات را در جریان اتفاقات قرار دادم اما ترتیب اثری ندادند.

مثلا؟
ما با تیم شهرداری همدان بازی کردیم که داور دقیقه ۸+۹۰ برای حریف پنالتی گرفت. البته فایده‌ای هم ندارد چون وقتی بازی تمام می‌شود دیگر کاری نمی‌توان انجام داد. اصلاً چرا یکی از رقبای ما، برای حریف ما در بازی یکی، دو هفته پیش پاداش در نظر گرفته بود. آیا این مسأله با روح جوانمردی در فوتبال در تضاد نیست؟ یا تیم دیگری که در هیچ مسابقه‌ای با اختلاف سه گل نباخته بود اما در زمین خودش از پنج بازیکن اصلی‌اش استفاده نمی‌کند و ۳ بر صفر می‌بازد. همینطور گلر فلان تیم چرا باید در بازی حساس اخراج شود و…

شما اشاره داشتید یکی از داوران بازی‌هایتان در سایت شرط‌بندی برای همان بازی حضور داشته است؟
بله، در همین رابطه خیلی‌ها به من زنگ زدند و بی‌احترامی هم کردند اما من دست این داور را رو می‌کنم. شما ببینید ما در نیمه اول سه گل از حریف پیش هستیم اما در ۴۵ دقیقه دوم دروازه‌بان مرا اخراج می‌کنند و برای حریف پنالتی می‌گیرند. به خدا ما با همه مشکلات کار می‌کنیم و زحمت می‌کشیم و انتظار داریم عدالت در زمین اجرا شود.

نگران محروم شدنت نیستی؟
من نمی‌توانم یک گوشه ساکت بنشینم و حرفی نزنم و ببینم به راحتی حق تیمم ضایع می‌شود. حرف حق را زدم و صادقانه کارم را می‌کنم. چرا باید نگران محرومیتم باشم؟ اگر با محرومیت من جلوی این فسادها در فوتبال گرفته می‌شود ایرادی ندارد. متأسفانه مشکلات ما یکی، دو تا نیست. ما در استان خودمان هم از سوی مسئولان فوتبال حمایت نمی‌شویم. مطمئن باشد دلسرد نمی‌شوم و شده بمیرم هم تیمم را بالا می‌آورم.

چطور؟
زمانی که تیم من در لیگ بازی دارد یک نماینده از فوتبال استان حتی برای گفتن خسته نباشید هم به رختکن ما نمی‌آید اما شاهد هستیم که برخی تیم‌ها خیلی خوب از سوی مسئولان استان‌شان حمایت می‌شوند.

لینک منبع: دست داور را رو می‌کنم! – نیوز

https://www.news.ir/146910/%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B1-%D8%B1%D8%A7-%D8%B1%D9%88-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D9%85/

اخبار ورزشی