دومین وخیم ترین شیوع ابولا تاکنون رسماً پایان یافته است

کرونا ویروس

دومین ویروس بزرگ شیوع ویروس ابولا تاکنون به سرانجام رسیده است. با شروع در کنگو در آگوست سال 2018 ، شیوع این بیماری 3،470 نفر را بیمار کرد (SN: 5/18/18). تقریبا دو سوم از این بیماران یا 2،287 نفر درگذشت.

25 ژوئن 42 روز پس از آخرین بیمار در ارتباط با شیوع بیماری در 14 مه در بیمارستان بود. این دو دوره جوجه کشی کامل برای ویروس است. بدون هیچ گونه موارد جدید ، مقامات بهداشتی کنگو و سازمان بهداشت جهانی به طور رسمی شیوع این بیماری را اعلام کرده اند.

ساختار ویروس

22 ماه به طول انجامید ، این 10مین مبارزه کنگو علیه ابولا بود. موارد در استان های کیوو و ایتوری شمالی متمرکز شده بود ، و مقامات بهداشتی علیه گروه های شبه نظامی و اطلاعات نادرست برای مهار ویروس مبارزه کردند.

بر خلاف شیوع سابق ابولا ، پزشکان واکسن مؤثر در زرادخانه خود داشتند که این بار به مهار تعداد موارد کمک کرده است (SN: 5/21/18). در سال 2019 ، این واکسن اولین و واکسن تنها واکسن بود که موفق به تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده شد (SN: 12/20/19).
برای آخرین اخبار علمی اخبار عضو شوید

کرونا ویروس
دو روش درمانی جدید همچنین در زنده نگه داشتن بیماران در آزمایشات بالینی در حین شیوع بسیار مؤثر بوده است (SN: 8/12/19). (یکی از این معالجات توسط Regeneron Pharmaceuticals Inc. ، حامی اصلی انجمن علم و عموم ، که اخبار علمی را منتشر می کند ، انجام شده است.)

WHO می گوید ، برای جلوگیری از شیوع ویروس کشنده ، کارکنان بهداشت محلی 250،000 نفر را که با افراد آلوده در تماس بوده اند ، ردیابی کردند ، 220،000 نمونه آزمایش کردند و 303،000 نفر را واکسینه کردند.

ماتشییدیسو موتی ، مدیر منطقه ای WHO در آفریقا ، 25 ژوئن در بیانیه ای گفت: کنگو “در حال حاضر بهتر ، باهوش تر و سریعتر در پاسخ به ابولا عمل می کند ، و این یک میراث ماندگار است که از پاسخ به COVID-19 و شیوع دیگر حمایت می کند.”

این میراث در ماههای آینده آزمایش خواهد شد ، زیرا مقامات بهداشت محلی همچنان به مبارزه با COVID-19 ، شیوع سرخک و شیوع جداگانه دیگری از ابولا که از اول ژوئن در یک منطقه مختلف کشور آغاز شده است ، آزمایش خواهند شد.