رادوشویچ: این پرسپولیس DNA قهرمانی دارد! – نیوزبازتاب خبر news.ir

رادوشویچ: این پرسپولیس DNA قهرمانی دارد!

خبرورزشی/ مهدی یکتا؛ یکی از خوشحال‌ترین بازیکنان پرسپولیس در رختکن پس از بازی با فولاد خوزستان، بوژیدار رادوشویچ بود. دروازه‌بان سر حال و کم‌اشتباه پرسپولیس در این دیدار دو موقعیت خوب را در نیمه اول از حریف گرفت تا تیمش را در بازی نگه دارد. او در فصل جاری ۱۱ بار برای پرسپولیس بازی کرده و تنها یک گل دریافت کرده است؛ یک آمار باورنکردنی… 

باز هم بازی کردی و باز هم گل نخوردی و باز هم پرسپولیس برنده شد.
خدا را شکر، البته این گل نخوردن به همه تیم برمی‌گردد و فقط مربوط به من نیست و من بار‌ها این را گفته‌ام.

در نیمه اول هم یک موقعیت تک به تک و صد درصد گلزنی را از عباس بوعذار بازیکن فولاد گرفتی؟
وظیفه گلر این است که گل نخورد. کار خاصی نکردم و فقط به وظیفه‌ام عمل کردم.

فولاد خوزستان را چطور دیدی؟
یک تیم منظم و خوب که سرمربی آن جواد نکونام کاپیتان سابق تیم ملی ایران است. نیمه اول به نظرم آن‌ها خیلی خوب بازی کردند، اما نیمه دوم شرایط عوض شد.

 چطور؟
به هر حال مربیان ما صحبت‌هایی داشتند و فکر می‌کنم فولادی‌ها هم یک مقدار از لحاظ بدنی کم آوردند. بچه‌های ما هم در نیمه دوم با انگیزه بیشتری بازی کردند و در نهایت هم به گل رسیدیم. ما می‌توانستیم گل‌های بیشتری هم بزنیم ولی بدشانس بودیم.

به نظر می‌رسد این پرسپولیس خیلی حرفه‌ای و با هوشمندی مقابل فولاد خوزستان به پیروزی رسید و در اغلب مسابقات خود هم همین‌طور بوده است؟
این پرسپولیس DNA قهرمانی دارد. ژوزه مورینیو یک مثال جالبی داشت و زمانی در مورد چلسی می‌گفت این تیم DNA قهرمانی دارد. ما هم‌اکنون در پرسپولیس این چنین هستیم و بچه‌های تیم واقعاً به یک اعتماد به نفس و حرفه‌ای‌گری بالا رسیدند. شاید در برخی بازی‌ها مثل همیشه خوب نباشیم، اما در همان روز‌ها هم برنده می‌شویم. این ویژگی در پرسپولیس فعلی شکل گرفته و ما همیشه برای پیروزی تلاش می‌کنیم.

بازیکنان خوبی هم دارید و سال هاست کنار هم بازی می‌کنید. این هماهنگی خیلی به موفقیت شما کمک می‌کند.
بله، ما بازیکنان خوبی داریم که فوتبال متفاوتی ارائه می‌دهند. ما سخت گل می‌خوریم و خوب گل می‌زنیم. نظم فوق العاده‌ای داریم و از همه مهم‌تر اینکه بازیکنان از بازی در پرسپولیس لذت می‌برند.

و سخت هم می‌بازید؟
بله، بازیکنان پرسپولیس از باخت متنفر هستند. باختن در فوتبال پیش می‌آید و شما نمی‌توانید همیشه برنده باشید، اما هر شکست تا حدودی شخصیت تیم را خراب می‌کند. تیم‌های بزرگ دنیا هم کم می‌بازند و ما هم در پرسپولیس چنین تفکری داریم.

رادوشویچ: این پرسپولیس DNA قهرمانی دارد!

روز اولی که به پرسپولیس آمدی فکرش را می‌کردی این همه جام بگیری؟
وقتی برای اولین بار به پرسپولیس آمدم فقط می‌دانستم تیم بزرگ و پرطرفداری است. نمی‌دانستم پرطرفدارترین در قاره آسیاست. می‌خواستم در این تیم رضایت سرمربی را جلب کنم، اما الان واقعاً خوشحالم. پرسپولیس به من کمک کرد دروازه‌بان بهتری شوم. از بودن در این تیم واقعاً خوشحالم.

آنقدر خوشحال که ۳ سال دیگر قراردادت را تمدید کردی؟
بله، قراردادی نسبتاً طولانی با پرسپولیس بستم و دوست دارم جام‌های بیشتری به دست بیاورم.

به لیگ دیگری نمی‌خواهی بروی؟
گفتم که قرارداد طولانی‌مدت با پرسپولیس بسته‌ام؛ یعنی دوست دارم بمانم و دنبال چالش جدید نیستم. امیدوارم هر دو طرف دوست داشته باشیم به این همکاری ادامه دهیم.

در رختکن پس از بازی با فولاد خوزستان سرود قهرمانی خواندید؟
بله، چمپیونه… چمپیونه… چمپیونه خواندیم و لذت بردیم. این پیروزی برابر فولاد خوزستان ۹۹/۹ درصد تکلیف قهرمانی لیگ را مشخص کرد. به همین خاطر خیلی خوشحال بودیم.

 چه کسی از همه خوشحال‌تر بود؟
همه خوشحال بودیم و در جشن شرکت کردیم.

شنیدیم هنوز پول تو و بشاررسن را ندادند؟‌
نمی‌خواهم فکرم را درگیر این موضوع کنم. امیدوارم دستمزد من و بشار هم پرداخت شود. می‌دانم در حال حاضر تهیه ارز و دلار در ایران سخت است، اما به هر حال باشگاه در تلاش است و ما هم منتظریم دستمزدمان پرداخت شود.

الان شما با یک تساوی برابر نفت مسجد سلیمان هم می‌توانید قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیرید؟
ما در پرسپولیس در همه بازی‌ها فقط برای کسب پیروزی به میدان می‌رویم. سعی می‌کنیم طوری بازی کنیم که هواداران پرشمار پرسپولیس لذت ببرند، بنابراین در مسجد سلیمان هم برای برد بازی می‌کنیم. البته نفت مسجد سلیمان تیم خوبی است که در بازی رفت در استادیوم آزادی ما را شکست داده و بازی سختی داریم ولی می‌خواهیم برنده شویم.

لینک منبع: رادوشویچ: این پرسپولیس DNA قهرمانی دارد! – نیوز

https://www.news.ir/122227/%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D9%88%D8%B4%D9%88%DB%8C%DA%86-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3-dna-%D9%82%D9%87%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF/

اخبار ورزشی