سرمقاله| بازیکنان باکیفیت و معمایی به نام ترانسفر – نیوزبازتاب خبر news.ir

خبرورزشی/ علی جوادی؛ در حال حاضر چند بازیکن خوب در لیگ ما می‌درخشند. مهدی ترابی و احمد نوراللهی در پرسپولیس، مهدی قایدی در استقلال و همین‌طور محمد محبی و پیام نیازمند در سپاهان بازیکنانی باکیفیت هستند که به راحتی می‌توانند بیرون از لیگ برتر و جغرافیای ایران هم خودی نشان بدهند، اما در این میان باید به چند نکته توجه و اشاره کرد:‌
۱- باشگاه‌ها خوب می‌دانند که از یک مقطع به بعد، دیگر بازیکن انگیزه و کیفیت سابق را ندارد. انگیزه‌های این بازیکن برای تیم فعلی به انتها رسیده و اینجا، نقطه‌ای است که باید جدایی صورت بگیرد. مهدی طارمی در روز‌های آخر حضورش در فوتبال ایران، دقیقاً همین گونه بود. باشگاه باید درجه انگیزه بازیکنانش را اندازه گیری کند. این شاید اولین هنر مدیریت باشد.
۲- انگیزه‌های مالی بازیکنان یکی از قدرتمندترین اهرم‌ها محسوب می‌شود. بازیکنی که پیشنهاد‌های میلیون دلاری دارد را نمی‌توان با قرارداد ۲ یا ۳ میلیارد تومانی در تیم نگه داشت. این مورد البته آن‌قدر بدیهی است که همه مدیران با هر میزان دانش و تخصص به آن اشراف دارند.
۳- باشگاه‌ها دو امتیاز توأم دارند. اول اینکه حق دارند از بازیکنان باکیفیت خود استفاده کنند به‌خصوص برای مسابقاتی سطح بالا به نام لیگ قهرمانان آسیا. دوم حق دارند بازیکنان باکیفیتی که از قراردادشان باقی‌مانده را به باشگاه‌های خارجی بفروشند و پول خوبی بگیرند.
تشخیص اینکه کدام یک، تصمیم بهتری است، هنر مدیریت نامیده می‌شود. مدیر باید بداند بیشترین منفعت چیست و همان را برای تیم انتخاب کند.
۴- اینکه بازیکنان به چه باشگاهی فروخته می‌شوند هم شرط است. اینکه باشگاهی انتخاب شود که آینده بازیکن را نسوزاند، یکی دیگر از هنرهاست. این هم به بازیکن مربوط است هم به باشگاه، اما کاش باشگاه‌ها در این تصمیم خاص، بازیکنان را شریک و سهیم کنند تا آینده بازیکن توسط خود بازیکن ترسیم شود.

لینک منبع: سرمقاله| بازیکنان باکیفیت و معمایی به نام ترانسفر – نیوز

https://www.news.ir/121675/%D8%B3%D8%B1%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%DA%A9%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%DB%8C%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%86/

اخبار ورزشی