سلطانی‌فر: سرخابی‌ها با واگذاری به مردم مشکلات فعلی را نخواهند داشت – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان،‌ علی جباری، پیشکسوت باشگاه استقلال ظهر امروز (پنجشنبه) با حضور در وزارت ورزش و جوانان با مسعود سلطانی‌فر دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار وزیر ورزش و جوانان با اشاره به روند خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: طبق زمان‌بندی انجام شده روند خصوصی‌سازی طی می‌شود و عزم ما در دولت و وزارت ورزش و جوانان برای این امر جدی است.

مسعود سلطانی‌فر با بیان اینکه ورود استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه یک سیاست اصولی و منطقی است افزود: برخی اقداماتی که در حالت عادی بیش از یک سال زمان لازم داشت در مدت ۱۵ روز حل و فصل کردیم تا وقفه‌ای در این زمینه ایجاد نشود.

وزیر ورزش و جوانان اختصاص اماکن ورزشی به دو باشگاه را از اقدامات مهم در خصوصی سازی دانست و گفت: ورزشگاه مرغوبکار تا حالا سند نداشت که با تلاش زیاد و پیگیری این مشکل رفع شد، کمپ مرحوم ناصر حجازی هم طبق قانون در اختیار اداره کل ورزش و جوانان تهران بود که با پیگیری جدی و با تایید هیئت دولت مجوز واگذاری این کمپ را برای استقلال گرفتیم. ورزشگاه درفشی‌فر هم مشکلاتی داشت که حل کردیم و به همراه ورزشگاه شهدای گمنام به پرسپولیس واگذار کردیم تا سرمایه دو باشگاه به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

سلطانی‌فر زمان واگذاری دو باشگاه را دو، تا سه ماه آینده عنوان کرد و عنوان کرد: استقلال و پرسپولیس با واگذاری به مردم مشکلات فعلی را نخواهند داشت و تنها راه رشد و توسعه آنها هم همین مسیر واگذاری به مردم، هواداران و پیشکسوتان از طریق بورس است.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به برخی نقطه نظرات علی جباری در خصوص توجه همسان به استقلال و پرسپولیس گفت: نگاه وزارت ورزش و جوانان به هر دو تیم یکسان بوده و اعتقاد جدی داریم هر زمان حال این دو تیم خوب بوده، حال فوتبال ما و مردم ما خوب بوده است. ما اگر مشکل پرسپولیس با باشگاه ترکیه‌ای را حل و فصل کردیم، برای حل مشکل استقلال هم ۴۸ ساعته به مالزی و مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا رفتیم تا این باشگاه از لیگ قهرمانان حذف نشود. در ماجرای استراماچونی شخصا موضوع پرداخت مطالبات او را دنبال می‌کردم تا جایی که در روز جمعه و در حالیکه بانک‌های کشور تعطیل بودند از رئیس بانک مرکزی خواستم با تضمین خودم پول استراماچونی را به حسابش در ایتالیا پرداخت کند و حتی در پاسخ به درخواست ۱۱ بندی او و موضوع پرداختی‌ها، از آقای خلیل‌زاده خواستم تا هر جایی که لازم است همکاری کند.

وی با بیان اینکه در چهار سال گذشته یک ریال از منابع دولتی برای استقلال و پرسپولیس هزینه نشده تاکید کرد: شرایطی فراهم آوردیم که هر دو باشگاه از محل درآمدهای خود اداره شوند و بتوانند مشکلات خود را از طریق کارکرد اقتصادی حل کنند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اظهارات علی جباری در خصوص توجه به پیشکسوتان افزود: پیشکسوتان هویت ورزش ما هستند و ما آمادگی داریم در خصوص مسائل درمانی آن تعداد از پیشکسوتان که با مشکلات مالی مواجه هستند از طریق صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان اقدام کنیم. شما در باشگاه استقلال این افراد را شناسایی و به صندوق حمایت معرفی کنید تا مشکلات آنها حل شود.

علی جباری نیز در ابتدای این دیدار به بیان دیدگاه‌های خود پرداخت و پس از سخنان وزیر گفت: خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس اقدام بزرگی است که انجام می‌دهید و ما پیشکسوتان با توجه اینکه خصوصی سازی را اتفاقی مهم در توسعه دو باشگاه می‌دانیم آماده‌ایم هر کمکی لازم باشد در این زمینه انجام دهیم.

این پیشکسوت استقلال با بیان اینکه برخی اقدامات شما در خصوص استقلال اطلاع رسانی نشده و ما اطلاعی از آنها نداشتیم تصریح کرد: حمایت‌هایی که تا امروز از استقلال انجام داده‌اید قابل تقدیر است و انتظار داریم این حمایت‌ها بیش از پیش ادامه یابد.

علی جباری با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در مدیریت فعلی استقلال بیان کرد: این انتصاب شما توانسته آرامش را به استقلال برگرداند و از شما خواهش می‌کنیم به حمایت‌هایتان از سعادتمند ادامه دهید.

وی از نگاه مثبت وزیر ورزش و جوانان به پیشکسوتان تشکر کرد و خاطرنشان کرد: این همت شما برای رفع مشکلات پیشکسوتان، باعث رفع دغدغه‌های آنهاست و ما تلاش می‌کنیم در این زمینه به شما کمک کنیم.

علی جباری، پیشکسوت باشگاه استقلال این دیدار را باعث رفع سوتفاهمات دانست و گفت: این نشست صمیمی و سعه صدر شما در شنیدن صحبت‌های ما و توضیحاتی که دادید باعث شد در جریان اقدامات شما برای استقلال و پرسپولیس قرار بگیریم و در زمینه‌هایی که می‌توانیم به شما کمک کنیم.

لینک منبع: سلطانی‌فر: سرخابی‌ها با واگذاری به مردم مشکلات فعلی را نخواهند داشت – نیوز

https://www.news.ir/123465/%D8%B3%D9%84%D8%B7%D8%A7%D9%86%DB%8C%E2%80%8C%D9%81%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D8%A8%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D8%A7%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1/

اخبار ورزشی