سمت راست قایدی را ببندند هیچ کاری نمی‌تواند بکند – نیوزبازتاب خبر news.ir

محرمی: چرا مدافعان پرسپولیس راست او را نبستند؟

به گزارش خبرورزشی، یکی از تماشاگران دربی حذفی مجتبی محرمی بوده است. او که به اتفاق ناصر محمدخانی دیدار اخیر دو تیم پرسپولیس و استقلال را از پای تلویزیون دیده، نقطه نظرات جالبی در این خصوص دارد.

دربی چطور بود؟
بازی قشنگی بود. مسابقه‌ای که ۴ گل داشت و به ضربات پنالتی کشیده شد.

حق کدام تیم بود که برنده شود؟
به نظرم در ضربات پنالتی شانس هم دخیل است. اینکه می‌گویند یحیی گل‌محمدی بهترین پنالتی‌زنان خود را کشید بیرون و از این حرف‌ها من قبول ندارم.

چرا؟ به هرحال اگر بشار رسن و علی علیپور در زمین می‌ماندند و پنالتی می‌زدند، بهتر نبود؟
یک زمانی می‌گفتند مجتبی محرمی بهترین پنالتی‌زن ایران است، اما من هم بار‌ها پنالتی خراب کردم. من نمی‌دانم چرا این همه به یحیی گل‌محمدی حمله می‌کنند؟ مگر با همین مربی و ۴ هفته زودتر قهرمان نشدیم؟

پس شما از گل‌محمدی حمایت می‌کنید؟
چراکه نه؟ من قبلاً از برانکو و علی دایی هم حمایت کرده بودم. ما ۴ سال پشت‌سر هم قهرمان شدیم و باید به این بچه‌ها تبریک گفت. نباید به خاطر ضربات پنالتی آن‌ها یا سرمربی تیم را سرزنش کرد.

بهترین بازیکن دربی چه کسی بود؟
به نظر من مهدی قایدی خیلی عالی بازی کرد، اما تعجب من از مدافعان پرسپولیس بود. نمی‌دانم چرا وقتی قایدی پا به توپ می‌شد سمت راست او را نمی‌بستند؟ اگر این کار ساده را انجام می‌دادند گل اول رقم نمی‌خورد.

ولی گل اول را قایدی پس از لایی انداختن به بشار زد.
درست است، اما اگر سمت راست او را ببندند هیچ کاری نمی‌تواند بکند. کوتینیو هم این‌جوری به توپ ضربه می‌زند و خود من هم در پرسپولیس همین کار را می‌کردم. یک زمانی در همین استقلال مجید نامجومطلق بازی می‌کرد که خیلی تکنیکی‌تر از قایدی بود، اما ما سمت راست او را می‌بستیم و عملاً دیگر نمی‌توانست کاری کند، چون پای چپ مجید ضعیف بود.

در مورد داوری دربی چه نظری دارید؟
به نظرم آقای پیام حیدری قضاوت ضعیفی داشت و بیشتر به سود استقلال سوت زد. البته می‌دانم سوت زدن در این بازی بسیار سخت است، اما بیشتر به پرسپولیسی‌ها کارت می‌داد یا روی هر برخوردی علیه تیم ما سوت می‌زد. در مجموع شاهد داوری خوبی نبودیم.

در پایان صحبت دیگری ندارید؟
من به عنوان برادر کوچکتر یک توصیه به مدافعان پرسپولیس می‌کنم و آن هم اینکه برای خودشان بازی بازیکنان تهاجمی حریف مثل همین مهدی قایدی را آنالیز کنند. شب قبل از بازی‌های بزرگ باید در ذهن خود نحوه مقابله با بازیکنان حریف را مرور کرده و شبیه‌سازی کنند. من خودم همیشه این کار را انجام می‌دادم و تا حدودی هم موفق می‌شدم. این دربی تمام شد و رفت و امیدوارم مربیان و بازیکنان پرسپولیس با قدرتی بیشتر در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ فصل آینده بازی کرده و این دیدار را فراموش کنند.

لینک منبع: سمت راست قایدی را ببندند هیچ کاری نمی‌تواند بکند – نیوز

https://www.news.ir/171243/%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A8%D9%86%D8%AF%D9%86%D8%AF-%D9%87%DB%8C%DA%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C/

اخبار ورزشی