سند| مجموعه ورزشی شهدای گمنام به پرسپولیس رسید – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، باشگاه پرسپولیس تهران که طبق قرار قبلی باید در شهریور ماه وارد بازار بورس شود، از امروز رسما مالک مجموعه ورزشی شهدای گمنام خواهد بود؛ این خبری است که از تصویب نامه وزارت ورزش که به تایید ریاست جمهوری نیز رسیده دریافت.

این مجموعه که تقریبا در خیابان مهران واقع شده، ۱۵۱۳۵ کیلومتر مربع مساحت دارد و سالن‌ها و زمین‌های مختلفی را در خود جای داده که البته به نظر می‌رسد زمین تمرینی مناسبی برای پرسپولیسی‌ها نداشته باشد.

مجموعه ورزشی شهدای گمنام به پرسپولیس رسید

این در حالی است که البته وزارت ورزش به صورت مشروط مجموعه شهدای گمنام را در اختیار پرسپولیس قرار داده و اگر تا یک سال آینده سرخ‌ها وارد بورس نشوند، مالکیت شهدای گمنام نیز باید به وزارت ورزش برگردد. البته باتوجه به این که بخش بزرگی از فرآیند واگذاری به دست همین وزارت ورزش است، در واقع آن‌ها هستند که در اجرا یا عدم اجرای این شرط نقش اصلی را ایفا خواهند کرد.

در ماه‌های اخیر موضوع واگذاری استادیوم به پرسپولیس و استقلال برای افزایش سرمایه این دو باشگاه جهت ورود به بورس، موضوع داغ در فضای رسانه‌ای و هواداری بود و پرسپولیسی‌ها اعتقاد داشتند که باید زمین کاظمی به آن‌ها واگذار شود چرا که هم مجموعه شهدای گمنام امکانات لازم برای تمرین را ندارد و هم پرسپولیس در این سال‌ها روی ورزشگاه شهید کاظمی سرمایه گذاری کرده است.

حالا سرخ‌ها دو زمین درفشی فر و شهدای گمنام را در تملک خود می‌بینند و البته باید برای حفظ شهید کاظمی هرچند به صورت اجاره‌ای تلاش کنند چرا که باتوجه به مصنوعی شدن چمن درفشی فر و فقدان زمین تمرین مناسب در شهرداری گمنام، آن‌ها نیاز مبرمی به یک استادیوم مجهز دارند.

با این وجود پرسپولیس از طرق مختلف امکان درآمدزایی از این دو مجموعه و توسعه آن‌ها را خواهد داشت.

قرار است فردا نیز مراحل واگذاری زمین تمرین استقلال نهایی شود و سعادتمند گفته که بهترین خبر ۳۰ سال اخیر را به هواداران این تیم خواهد داد.

لینک منبع: سند| مجموعه ورزشی شهدای گمنام به پرسپولیس رسید – نیوز

https://www.news.ir/136120/%D8%B3%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84/

اخبار ورزشی