فوق محرمانه در استقلال: پیشنهاد بازگشت به استراماچونی – نیوزبازتاب خبر news.ir

فوق محرمانه در استقلال: پیشنهاد بازگشت به استراماچونیبه گزارش خبرورزشی، مدیرعامل باشگاه استقلال برای مذاکره با طلبکاران خارجی صبح دیروز راهی اروپا شد. بدون شک یکی از موارد مهم مد نظر احمد سعادتمند در این مسافرت کاری، پیگیری وضعیت قرارداد آندره‌آ استراماچونی خواهد بود. سرمربی سابق استقلال که علاوه بر طلب رقم قابل ملاحظه‌ای بابت سال اول قرارداد، مدعی است این باشگاه باید مطالبات مندرج بابت سال دوم قراردادش را نیز تمام و کمال بپردازد (استرا تا خرداد سال آینده با استقلال قرارداد داشت) البته برخی مدیران باشگاه استقلال مدعی‌اند با توجه به اینکه مرد ایتالیایی خودش رها کرد و رفت، از بابت سال دوم قرارداد نباید مطالبه‌ای داشته باشد ولی وکلای استرا تأکید دارند، چون طرف ایرانی به تعهدات خودش عمل نکرد، قرارداد به صورت یکجانبه فسخ شده و استقلال باید تمام دستمزد و غرامت موکل آن‌ها را بپردازد. اتفاقی که اگر رخ، حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار یورو برای باشگاه آب می‌خورد! در همین خصوص روز گذشته اطلاعات جالبی پیرامون ماجرای مربی ایتالیایی و استقلال به دستمان رسید.

حرکت مرموز
رفتار استراماچونی با استقلال در نوع خودش بسیار مرموز و عجیب بود. این مربی با داد و فریاد فراوان تهران را ترک کرده و دیگر به هیچ عنوان حاضر به بازگشت نشد ولی از آن تاریخ تاکنون با وجود در اختیار داشتن وکلای مجرب ترجیح داد پرونده را مسکوت بگذارد و از استقلال شکایت نکند! قدر مسلم اینکه او برای خود همچنان شانس بازگشت قائل بود و می‌خواست پل‌های پشت سرش را خراب نکند، اما نتایج خوب فرهاد مجیدی و مهم‌تر از آن، دستورالعمل وزارت ورزش مبنی بر ممنوعیت جذب سرمربی و بازیکنان جدید (دستوری که حداقل باید به مدت یک‌سال اجرا شود) حالا قطعاً مواضع و شرایط استرا پیرامون استقلال را عوض خواهد کرد و مسافرت مدیرعامل باشگاه نیز دقیقاً در راستای همین مسئله است.

تخفیف بده تا گزینه بمانی
شاید باشگاه امروز در صدد تکذیب مطلب ما برآید، اما خبر‌های رسیده حکایت از آن دارد که استقلالی‌ها می‌خواهند پیشنهاد محرمانه‌ای به سرمربی سابق‌شان بدهند. طبق شنیده‌های ما، مدیران باشگاه می‌خواهند استراماچونی را راضی کنند تا بی‌خیال پول سال دوم قراردادش شود از بابت سال اول نیز به گرفتن دستمزد قناعت کند و سراغ غرامت نرود. البته حتی اگر چنین اتفاقی هم رخ دهد، مرد ایتالیایی حداقل ۴۰۰ هزار یورو می‌گیرد که رقم بسیار قابل ملاحظه‌ای است. از طرف دیگر، به استرا این نکته تفهیم می‌شود که ممنوعیت استفاده از بازیکنان و مربیان خارجی یک دستورالعمل موقت است که قطعاً طی سال‌های آینده برداشته خواهد شد بنابراین اگر او به استقلال چنین تخفیف خوبی بدهد و با طرف ایرانی راه بیاید، قطعاً به محض برداشته شدن قانون مذکور، هرگاه استقلال نیازمند یک سرمربی جدید باشد، استراماچونی گزینه اول برای بازگشت به جمع آبی‌پوشان تلقی خواهد شد. جالب اینکه در روز‌های آغازین مدیرعاملی سعادتمند شایعه بازگشت مجدد استراماچونی هم مطرح شده بود.

لینک منبع: فوق محرمانه در استقلال: پیشنهاد بازگشت به استراماچونی – نیوز

https://www.news.ir/159099/%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%85%D8%AD%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%AA/

اخبار ورزشی