فولاد و نکونام روی هوا – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، خوشبین‌ترین هوادار فولاد خوزستان هم ابتدای فصل باور نمی‌کرد تیمش در پایان فصل سوم شود و سهمیه پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد، اما فولاد خوزستان با جواد نکونام دست به کار بزرگی زدند و با حضور سپاهان و تراکتور بعد از استقلال سومی را از آن خود کرد.

کافی است صحبت‌های جواد نکونام را در ابتدای فصل به یاد بیاورید، او گفت: «فولاد نه برای قهرمانی بسته شده و نه کسب سهمیه آسیایی!» البته او یک قول داد و آن این بود که هیچ تیمی نه تنها در اهواز، بلکه در هیچ شهری نتواند به راحتی فولاد را اذیت کند و شکست دهد، قولی که نکونام به آن پایبند بود.

گر چه فولاد از نظر امکانات ابزاری مشکلی نداشت، ولی بودجه این تیم مثل تراکتور یا سپاهان فوق‌العاده نبود و حتی نسبت به دو تیم دیگر از نظر بازیکن غنی نبود، اما بر خلاف نماینده‌های اصفهان و تبریز، یک تیم متحد بود. شاگردان نکونام ابتدای فصل را با فراز و نشیب آغاز کردند؛ در سه بازی اول فقط دو امتیاز کسب کردند و گر چه در تیم فولاد بازیکن کهکشانی نبود، اما جوانانی بودند که با جان و دل برای تیم به میدان می‌رفتند. وقتی در نیم‌فصل دو، سه بازیکن به تیم پیوستند، آن زمان بود که جواد نکونام به دستیارانش گفت، از حالا باید به فکر کسب سهمیه آسیایی باشیم، بنابراین پروژه رسیدن به یکی از رده‌های دوم و سوم، تبدیل به هدف اصلی فولادی‌ها شد. نتایجی که این تیم به دست آورد، نشان از انگیزه بالای شاگردان نکونام داشت. جالب است بدانید سبک بازی تیم نکونام الگویی از تفکرات کارلوس کی‌روش است و نکونام به واسطه چند سال شاگردی این مرد پرتغالی، تجربه گرانبهایی را به دست آورده بود تا تیمش به رغم داشتن مالکیت توپ نسبت به حریفان، روی ضد حمله و ضربات ایستگاهی به گل برسد. دقیقاً با این سیستم نکونام توانست به هدفش برسد. البته باید به حمایت همه‌جانبه مدیران باشگاه فولاد هم اشاره کرد. آن‌ها در کنار برنامه‌ریزی و هدف کادر فنی، حمایت بسیار خوبی انجام دادند تا رؤیای حضور فولاد در آسیا رقم بخورد. البته تیم فولاد خوزستان باید از حالا به فکر تقویت تیم برای حضور در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا باشد تا در آن تورنمنت مهم آسیایی نیز عملکرد موفقی داشته باشد.

لینک منبع: فولاد و نکونام روی هوا – نیوز

https://www.news.ir/157458/%D9%81%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D9%86%DA%A9%D9%88%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%A7/

اخبار ورزشی