قاسمی: زمان استراماچونی از خوشحالی رشد موهایم بیشتر شد – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، مسعود قاسمی یکی از استعداد‌های خوب دروازه‌بانی کشورمان به شمار می‌رفت و با تیم استقلال به موفقیت‌هایی هم رسید، اما به دلیل مشکلات و بدشانسی‌هایی که برایش ایجاد شد نتوانست به آنچه استحقاقش را داشت دست پیدا کند. قاسمی که از چند سال قبل به دلیل ایجاد تومور مغزی مشغول مبارزه با این بیماری و درمان آن است در خصوص آخرین وضعیت خود به خبرورزشی گفت: وضعیت خیلی بهتری در مقایسه با قبل دارم ولی هنوز به بهبودی کامل نرسیده‌ام و از چند ماه گذشته در ایلام زندگی می‌کنم که آب و هوای بهتری در مقایسه با تهران دارد.
از سنگربان اسبق استقلال سؤال کردیم آیا پیگیر مسابقات این تیم است؟ که جواب داد: مگر می‌شود یک نفر استقلالی باشد و بازی‌های این تیم را نبیند؟ در نیم‌فصل اول لیگ از تماشای بازی‌های استقلال لذت می‌بردم و مدام منتظر بودم بازی استقلال شروع شود تا بنشینم و کیف کنم. در همان چند ماه رشد موهایم به خاطر خوش بودن احوالم سرعت گرفته بود، اما در هفته‌های گذشته بابت باخت یا تساوی‌های استقلال خیلی حرص خورده‌ام. در زمان استراماچونی تیم ما در داخل شش‌قدم خودی هم پاسکاری می‌کرد و اگر هم روی اشتباهات فردی گل می‌خوردیم زورش را داشتیم که گل بزنیم. خلاصه یکی مثل من با دیدن موفقیت‌های استقلال عشق می‌کند و ناکامی باعث می‌شود به شدت از نظر روحی برنجم.
قاسمی درباره عملکرد دروازه‌بان استقلال گفت: خود حسین حسینی را دوست دارم، اما به نظر من از نظر فنی نمی‌تواند در استقلال شماره یک مطمئنی باشد. او در فصل جاری گل‌های بد زیاد دریافت کرده که ناراحت‌کننده‌ترین آن در بازی رفت و برگشت مقابل پرسپولیس بود که باعث شد یک بازی را ببازیم و دیگری مساوی شود. تمام گلر‌ها اشتباه می‌کنند، اما درصد اشتباهات حسینی فراتر از آمار یک سنگربان شماره یک برای تیم بزرگی نظیر استقلال است. خدا شاهد است دوست دارم او بهترین دروازه‌بان آسیا شود، اما هر چه دقت می‌کنم می‌بینم پتانسیلش را ندارد و وقتی تیم حریف مشغول حمله می‌شود تن و بدنم می‌لرزد. به صلاح استقلال و حسینی بود رحمتی در این تیم می‌ماند. برای فصل آینده اگر می‌توانند پیام نیازمند یا رشید مظاهری را جذب کنند یا اینکه خود رحمتی را راضی کنند به استقلال برگردد. برای من هوادار موفقیت استقلال ملاک است و به اینکه یک نفر چه خصوصیات اخلاقی دارد یا ندارد کاری ندارم، مهم این است بهترین‌ها در استقلال به میدان بروند تا هم دل من هوادار قرص باشد و هم تیم محبوبم به موفقیت برسد.
سنگربان استقلال در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ در خصوص نقش سرمربی تیم در شرایط حاکم گفت: کاش فرهاد مجیدی قبول نمی‌کرد به جای استراماچونی سرمربی استقلال شود؛ اطمینان دارم به خاطر علاقه‌اش چنین ریسکی را انجام داد. به عنوان یک دوست به او توصیه می‌کنم از تجربیات گذشتگان خیلی استفاده کند. خدا منصور پورحیدری را رحمت کند. اگر دو نفر سر تمرین دعوایشان می‌شد هیچ واکنشی نشان نمی‌داد و فردای آن روز هر دو را صدا می‌زد و با حرف‌هایش باعث می‌شد آن دو نفر به شدت پشیمان و شرمنده شوند. این را گفتم تا اشاره کرده باشم به اتفاق رخ داده در تمرین استقلال که باعث شد محمد دانشگر اخراج شود البته من سابقه کار با چند مربی دیگر را هم دارم که سرآمد آن‌ها ناصرخان حجازی بود. هنوز نمی‌دانم چرا می‌ترسیدیم با ایشان صحبت کنیم. بار‌ها اتفاق افتاد بازیکنان استقلال بخواهند برای رسیدگی به کارهایشان یک روز مرخصی بگیرند، اما به چند قدمی ناصرخان که می‌رسیدند حرفشان را قورت می‌دادند و برمی‌گشتند در حالی که بنده خدا بسیار مهربان بود، اما جذبه‌ای داشت که باعث می‌شد همه از ایشان حتی بترسیم. این را هم باید بگویم آدم‌هایی که به حجازی بدی کردند تاوان زیادی پس دادند و بعد از آن بود که واقعاً باور کردم دنیا دار مکافات است.

لینک منبع: قاسمی: زمان استراماچونی از خوشحالی رشد موهایم بیشتر شد – نیوز

https://www.news.ir/128268/%D9%82%D8%A7%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%A7%DA%86%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D9%88%D8%B4%D8%AD%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%B1%D8%B4%D8%AF/

اخبار ورزشی