قطعا وزارت ورزش در جریان پرونده ویلموتس بوده است – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، بیژن ذوالفقارنسب درباره محکومیت فدراسیون فوتبال در پرونده مارک ویلموتس گفت: اینکه چه افرادی در زمینه عقد قرارداد با این مربی نقش داشته اند باید شفاف شود. وقتی یک مجموعه دچار شکست در پرونده‌ای با این مبلغ می‌شود نمی‌توان تمام تقصیر‌ها را گردن یک نفر انداخت.
کارشناس فوتبال ایران افزود: من شنیده ام که هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در جریان جزئیات این قرارداد هم بوده است، اما توجه حقوقی لازم به آن نشده است. وقتی قرار‌هایی بین طرفین برای رسیدن به مصالحه بود بایستی توافق صورت می‌گرفت و نباید نسبت به آن بی توجه می‌بودیم.
مشاور سابق وزیر ورزش و جوانان درباره ایرادتی که از ریاست مهدی تاج در فدراسیون فوتبال گرفته می‌شود یادآور شد: قطعا نقش یک مدیر در چنین اشتباهات تاریخی کمرنگ نیست، اما خیلی بعید است تنها یک نفر، مسئول این قرارداد باشد.
ذوالفقارنسب درباره صحبت‌های وزیر ورزش مبنی بر برخورد با متخلفان این محکومیت تصریح کرد: قطعا وزارت ورزش در جریان این موضوع بوده است؛ در غیر این صورت باز هم یک جای کار می‌لنگد! چنین قرارداد‌هایی ۱۰ سال یک بار بسته می‌شود. مگر می‌توان آن را مخفی نگه داشت و به گوش عالی‌ترین مقام تصمیم گیرنده ورزش نرساند؟ البته من نمی‌دانم آقای سلطانی فر تا چه اندازه در جریان جزئیات بوده، اما معاونت‌های مربوطه بایستی در جریان امور قرار می‌گرفتند.
مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران درباره قانون منع استفاده از خارجی‌ها توسط سازمان لیگ یادآور شد: این یک توفیق اجباری است که فوتبال ایران باید از آن نهایت بهره را ببرد. فکر می‌کنم با توجه به افتضاحی که در تسویه مالی با خارجی‌ها در گذشته داشتیم یکی از تصمیمات درست سازمان لیگ در ۱۰ سال اخیر گرفته شد. نخبه‌های جوان فوتبالی می‌توانند فرصت بروز استعداد‌های خود را پیدا کنند و برای رسیدن به پیراهن‌های ملی بجنگند. مربیان داخلی نیز که مدعی هستند حالا راحت‌تر می‌توانند به پیشرفت خود فکر کنند.
وی درباره شروع دوباره رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا تاکید کرد: فصل جاری فوتبال به دلیل شیوع بیماری کرونا بسیار خاص است، اما فکر می‌کنم اگر تا شروع بازی‌ها به خودباوری لازم در مجموعه تیم‌های نماینده فوتبال باشگاهی ایران برسیم صعود به مراحل حذفی نیز محتمل می‌شود.

لینک منبع: قطعا وزارت ورزش در جریان پرونده ویلموتس بوده است – نیوز

https://www.news.ir/156660/%D9%82%D8%B7%D8%B9%D8%A7-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%88%DB%8C%D9%84%D9%85%D9%88%D8%AA/

اخبار ورزشی