لیگ تعطیل، جیب‌ها خالی – نیوزبازتاب خبر news.ir

خبرورزشی/ مهدی شیروانی؛ شیوع و گسترش ویروس‌منحوس کرونا اکثر مشاغل و کار‌ها را به تعطیلی و رکود کشانده و بر مشکلات قبلی خانواده‌ها افزوده است. اکثر کشتی‌گیران و قهرمانانِ‌کشتی نیز به‌عنوان بخشی از قشر مستضعف (ازنظرمالی) جامعه با مشکلات طاقت‌فرسا دست به‌گریبان هستند، که این‌موضوع ادامه راه دشوار و سخت قهرمانی را برای بسیاری از آنها، بیش‌از گذشته آزاردهنده‌تر کرده است.

به‌رغم این‌که همه مسئولان، دست‌اندرکاران و اهالی ورزش معتقدند باید مراقب سلامت قهرمانان و افتخارآفرینان بود تا بعداز پایان دوران کرونا، بتوانیم درادامه راه موفقیت و کسب افتخارات ورزشی دچار وقفه نشویم، اما هیچ‌یک از این مسئولان محترم هیچ طرح، ایده، فکر یا برنامه‌ای برای تامین معاش قهرمانان و خانواده آن‌ها نداشته و ندارند!

بدون‌شک راه‌اندازی لیگ‌کشتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند نقطه اتکاء و امید برای تامین زندگی و برطرف ساختن بخشی (هرچند کوچک یا محدود) از مشکلات عدیده مالی آن‌ها باشد. اما متاسفانه درحال حاضر کفگیر درآمد و منابع‌مالی اکثر کشتی‌گیران به تهِ دیگ خورده، مسابقات لیگ تعطیل است و به‌تبع آن منبع درآمدی نیز برای قهرمانان‌کشتی وجود ندارد، جیب‌ها خالی شده و هزینه‌های سرسام‌آور نیز بیش‌از گذشته بر نگرانی‌های قهرمانان آبرومند ما افزوده است. اگر قهرمانان بر دریافت پاداش‌ها و جوایز سال‌های گذشته خود اصرار و تاکید دارند، بیشتر به‌خاطر تحمیل همین مشکلات اقتصادی بوده و انتظار دارند مسئولان مربوطه، حداقل دراین شرایط وانفسا برای برطرف ساختن مشکل فعلی آن‌ها گوشه‌چشمی داشته باشند. مسئولان وزارت‌ورزش، کمیته‌ملی‌المپیک یا بعضی وزارتخانه‌ها که می‌توانند گرهی از مشکلات فعلی قهرمانان باز کنند، باید کمی مسئولانه‌تر و جدی‌تر به‌موضوع تامین‌هزینه زندگی قهرمانان و خانواده آن‌ها نگاه کرده و برای پرداخت جوایز و پاداش سال‌های گذشته افتخارآفرینان کشتی که می‌تواند اندکی از مشکلات را قابل تحمل کند، تسریع و تعجیل کنند.

لینک منبع: لیگ تعطیل، جیب‌ها خالی – نیوز

https://www.news.ir/136046/%D9%84%DB%8C%DA%AF-%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84%D8%8C-%D8%AC%DB%8C%D8%A8%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D9%84%DB%8C/

اخبار ورزشی