مگوایر: بابت اتفاقی که افتاد از کسی عذرخواهی نمی‌کنم – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، هری مگوایر که چند روز پیش در یونان به دلیل درگیری با پلیس این کشور بازداشت شده بود، به اتهامات ضرب‌وشتم و حمله به پلیس، مقاومت برابر دستگیری، تلاش مکرر برای رشوه دادن به پلیس، به ۲۱ ماه و ۱۰ روز حبس تعلیقی محکوم شد که در صورت تکرار تخلف اجرایی می‌شود. این مدافع انگلیسی که اعلام کرده بی‌گناه است و درخواست فرجام‌خواهی به این حکم را خواهد داد، در کنار اینکه نامش از لیست بازیکنان دعوت شده به تیم ملی انگلیس خط خورد، حالا حتی ممکن است بازوبند کاپیتانی منچستریونایتد از او گرفته شود.

مگوایر ۲۷ ساله در اولین گفت‌وگویش پس از اتفاقات یونان، به شبکه تلویزیونی «بی‌بی‌ اسپورت» درباره اتفاقی که در منطقه میکونوس یونان برای او و همراهانش افتاد، گفت: دو مرد (پلیس) به خواهر کوچکترم نزدیک شدند و از او پرسیدند که اهل کجایی و او هم جواب‌شان را داد. سپس خواهرم شروع به دویدن کرد و غش کرد و بی‌هوش شد. در ابتدا فکر کردم که مورد آدم‌ربایی قرار گرفته‌ایم، برای همین زانو زدیم و دست‌های‌مان را بالای سرمان گرفتیم.

وی افزود: آنها سپس شروع به لگد زدن به ما کردند، یکی از آنها به یکی از دست‌های من دستبند زده بود و در حالی که به پایم لگد می‌زد، می‌گفت “دوران حرفه‌ای تو تمام شد، دیگر فوتبالی در کار نیست و نمی‌توانی دوباره بازی کنی”. در آن لحظه با خودم فکر می‌کردم که اینها اصلاً نمی‌توانند پلیس باشند. نمی‌دانستم آنها چه کسی هستند و سعی کردم فرار کنم. دچار اضطراب شده بودم و نگران جانم بودم.

مدافع انگلیسی تیم فوتبال منچستریونایتد تأکید کرد: فکر نمی‌کنم به کسی عذرخواهی بدهکار باشم. وقتی عذرخواهی می‌کنم که کار اشتباهی کرده باشم. فقط متأسفم که هواداران و باشگاه را در این وضعیت قرار دادم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که «آیا تلاشی برای رشوه دادن به پلیس یونان داشتید؟»، اظهار داشت: قطعاً خیر. وقتی متوجه چنین ادعایی شدم، تنها گفتم که چقدر ادعای مضحکانه‌ای است.

مگوایر همچنین در خصوص احتمال ادامه دادن کارش به عنوان کاپیتان منچستریونایتد خاطرنشان کرد: بازی کردن برای منچستریونایتد مزینی بزرگ است و کاپیتان بودن مهم نیست. به هر حال این موضوعی نیست که من تصمیم‌گیرنده باشم.

کاپیتان شیاطین سرخ در پایان خاطرنشان کرد: من برای قانون یونان احترام زیادی قائل هستم، اما جلسه جدید رسیدگی به اتهامات وارده به من، به ما زمان بیشتری برای آماده‌سازی، جمع‌آوری مدارک و اجازه به شهود در دادگاه می‌دهد و حقیقت روشن خواهد شد.

طبق قوانین یونان، درخواست فرجام‌خواهی مگوایر، حکم اولیه را باطل می‌کند و دادگاهی بالاتر به اتهامات وارده به مدافع تیم ملی فوتبال انگلیس رسیدگی خواهد کرد.

لینک منبع: مگوایر: بابت اتفاقی که افتاد از کسی عذرخواهی نمی‌کنم – نیوز

https://www.news.ir/166196/%D9%85%DA%AF%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%82%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D8%B9%D8%B0%D8%B1%D8%AE/

اخبار ورزشی