نامجومطلق: آقای قربانی! ممنون از حمایت قاطع شما – نیوزبازتاب خبر news.ir

خبرورزشی/ مهدی همدانی؛ استقلال بالاخره طلسم پیروز نشدن را شکست تا با روحیه بهتری به جدال با نساجی فکر کند. حالا آبی‌پوشان دیگر استرس پیروز نشدن را ندارند و همین مسئله باعث شده تا سبک‌تر تمرین کنند. نشاط به وجود آمده در داخل مجموعه استقلال فقط محدود به بازیکنان نیست و هنگامی که با مربیان این تیم صحبت می‌کنیم هم کاملاً متوجه افزایش سطح رضایت و روحیه آن‌ها می‌شویم. حالا استقلالی‌ها برای جدال پنج‌شنبه با نساجی استارت زده‌اند و همین مسئله بهانه خوبی شد تا پای صحبت‌های مجید نامجومطلق بنشینیم و با این مربی در مورد مسابقه آتی و شرایط کلی استقلال گپ بزنیم. 

پایان استرس گلزنی
قبل از جدال با صنعت نفت هم گفته بودم این بازی برای ما حکم یک نبرد ۶ امتیازی را دارد. در واقع حالا دیگر همه مسابقات تا پایان فصل برای استقلال یک فینال هستند و به هیچ عنوان نباید کوچکترین لغزشی داشته باشیم. خوشبختانه پیروزی در آبادان علاوه بر شرایط فنی، استقلال را از نظر روحی هم در وضعیت مناسبی قرار داد. حالا با آرامش بیشتری کار را دنبال می‌کنیم. این پیروزی جدا از بحث کسب ۳ امتیاز، دو اتفاق مهم هم برای ما رقم زد. اول اینکه حالا بچه‌ها دیگر استرس گلزنی ندارند و نکته دوم، تداوم روند باز نشدن دروازه ما بود. اتفاقی فوق العاده ارزشمند که امیدواریم در مسابقات آینده هم تکرار شود.

راه میان‌بر برای لیگ قهرمانان
تمام دیدار‌های باقی‌مانده لیگ برتر و جام‌حذفی را به معنای واقعی کلمه جدی خواهیم گرفت و برای موفقیت در هر دو عرصه تلاش خواهیم کرد، چون می‌دانیم هر پیروزی برای هواداران ما چقدر ارزش دارد. البته فراموش نکنید جام‌حذفی حکم راهی میان‌بر برای رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا را دارد و به هیچ عنوان نباید چنین فرصت ارزشمندی را از دست داد. همه رقبا محترم هستند ولی به صورت جدی در اندیشه فتح جام‌حذفی هستیم.

کمک دیاباته به مدافعان
شیخ دیاباته برای بازی با صنعت نفت روحیه بسیار بالایی داشت. تولد فرزندش و انگیزه برای نشان دادن مجدد توانایی‌ها موجب شد این بازیکن یکی از چهره‌های فوق العاده خوب ما در آبادان باشد. جدا از بحث گلزنی، اگر دقت کرده باشید این بازیکن برای کمک به عناصر دفاعی استقلال نیز از جان مایه می‌گذاشت و گاهی اوقات حتی تا داخل محوطه جریمه خودمان هم عقب می‌آمد تا ضربات سر را بزند و انصافاً در این مورد بسیار خوب عمل کرد. ما می‌دانستیم صنعت نفت روی ضربات ایستگاهی و ارسال روی دروازه فوق العاده خطرناک است و به همین خاطر تمرینات ویژه‌ای انجام داده بودیم که خوشبختانه بچه‌ها در داخل زمین هم به بهترین شکل ممکن این تمرینات را پیاده کردند. فراموش نکنید حتی راه رفتن در گرمای آبادان هم کار دشواری است چه رسد به دویدن. استقلالی‌ها واقعاً جمعه‌شب تلاش ارزشمندی داشتند.

چهره زمستانی
علاوه بر شیخ دیاباته، سایر عناصر تهاجمی استقلال نیز در شرایط خوبی قرار گرفته‌اند و شک نداشته باشید بازی به بازی بهتر هم خواهند شد. در مورد مهاجمان، ما بدشانسی آوردیم. دیاباته به خاطر شرایط قرنطینه در فرانسه دچار اضافه وزن شده بود و ارسلان مطهری نیز در همان اولین مسابقه‌ای که به میدان آمد، مصدوم شد، اما خوشبختانه حالا آسیب‌دیدگی او مرتفع شده و شیخ هم به روز‌های اوج خودش نزدیک می‌شود. قطعاً شرایط مهدی قایدی نیز هر روز بهتر خواهد شد. شک نداشته باشید در آینده‌ای بسیار نزدیک ارسلان مطهری و مهدی قایدی چهره زمستانی خودشان را دوباره به نمایش می‌گذارند و در کنار دیاباته به همان ترسناک‌ترین خط حمله لیگ برتر بدل خواهند شد.

تعصب کاپیتان
وریا غفوری به معنای واقعی کلمه تعصبش را نشان داد و ثابت کرد چقدر دلش برای موفقیت استقلال می‌تپد. این بازیکن از بستر بیماری بلند شد و به کمک استقلال آمد. غفوری تا قبل از جدال با صنعت نفت فقط دو جلسه تمرین کرده بود. به این نکته هم توجه داشته باشید که او چند روز بیمار بود و در قرنطینه قرار داشت. در چنین شرایطی کاملاً بدیهی است که بدن ضعیف می‌شود، اما وریا در نهایت مردانگی و تعصب همراه استقلال آمد و در گرمای آبادان بازی کرد.

فرزندان استقلال
واقعاً باعث افتخار مجموعه استقلال است که کادر فنی نساجی همگی استقلالی هستند. این نشان می‌دهد مکتب استقلال چقدر در امر پرورش مربی موفق بوده است. مربیان محترم نساجی جزو فرزندان استقلال محسوب می‌شوند و البته نکته اینجاست که هم کادر فنی استقلال و هم مربیان نساجی همگی سابقه شاگردی منصورخان پورحیدری را داشته‌اند. واقعاً مرد بزرگی بود و خیلی به استقلال خدمت کرد. خود من جدا از اینکه شاگردش بودم، این افتخار را داشتم که در مقاطعی دستیاری ایشان را هم بکنم و از کنارش خیلی کار یاد گرفتم. روحش شاد.

تهمت ناآگاهانه
باز هم تأکید می‌کنم استقلال به رغم مشکلات فراوانی که داشت، حاضر شد برای جدال با پارس جنوبی عازم شود و حتی در فرودگاه مهرآباد هم حضور پیدا کردیم ولی همان زمان، با کادر پزشکی تماس گرفتند و اعلام کردند جواب آزمایش چند بازیکن دیگر هم مثبت شده است به همین خاطر مجبور شدیم آن سفر را لغو کنیم. البته نرفتن کاروان استقلال حرکت غیرقانونی نبود و ما کاملاً در چارچوب قوانین وضع شده عمل کردیم. خودتان هم شاهد بودید که فدراسیون فوتبال پس از رؤیت مدارک ارائه شده توسط باشگاه استقلال، حکم به انجام بازی در تاریخ جدید داد. البته یک عده به استقلال تهمت زدند و بیماری بازیکنان ما را زیر سؤال بردند. امیدوارم واقعاً این افراد از سر ناآگاهی به ما تهمت زده باشند نه به واسطه…

تاوان مشکلات دیگران
کاملاً بدیهی است که داستان بویان و احتمال محروم شدن استقلال از سه پنجره نقل و انتقالاتی نه تنها باعث ناراحتی هواداران می‌شود، بلکه نگرانی کادر فنی و بازیکنان را نیز افزایش می‌دهد. متأسفانه استقلال در هر برهه‌ای دچار دردسر‌هایی می‌شود که مدیران اسبق ایجاد می‌کنند. در همین ماجرا هم ما داریم تاوان اشتباهات دیگران را می‌دهیم. خطا‌هایی که افراد دیگر مرتکب شده‌اند، اما حالا دود آن به چشم استقلال می‌رود. متأسفانه مدیران پس از اینکه می‌روند، جوابگوی کار خودشان نیستند و همین مسئله برای دیگران دردسر ایجاد می‌کند. چقدر خوب بود هر مدیری جواب اقدامات صورت گرفته در برهه مدیریت خودش را می‌داد. ۱۱ سال قبل هنگامی که در استقلال بودم و آقای واعظی‌آشتیانی مدیرعامل بود، از بابت بدهی‌های معوقه در دوره مدیریت خودش برای دیگران مشکلاتی بر جای نگذاشت و کاش چنین رویه‌ای ادامه پیدا می‌کرد. الان بنده خدا آقای سعادتمند باید نگران قرارداد‌هایی باشد که چند سال قبل بسته شده و پول آن پرداخت نشده است. قرارداد‌هایی که به دوران مدیریت او ارتباطی ندارد ولی باید آن‌ها را حل و فصل کند. با همه این مشکلات امیدوارم قضیه بویان هرچه سریع‌تر جمع‌وجور شود.

حمایت قربانی
همه پیشکسوتان عزیز استقلال برای من محترم هستند ولی معتقدم اتفاقاً وقتی تیم دچار مشکل می‌شود، این افراد باید برای کمک وارد عرصه شوند و با مصاحبه‌های خودشان روحیه کل مجموعه را افزایش دهند. اصلاً بحث اسامی نیست بلکه منظورم حمایت از استقلال تحت هر شرایطی است. اگر هم نقد فنی وجود دارد، دوستان ارائه کنند ولی انتقاداتشان سازنده باشد نه مخرب. واقعاً باید تشکر ویژه‌ای از پیروز قربانی بکنم که قاطعانه از ما حمایت کرد و جواب یکسری از منتقدان را داد.

جامی برای هواداران
اینکه ما قهرمان جام‌حذفی شویم، همان‌طور که گفتم یکی از اولویت‌های اصلی محسوب می‌شود. حالا اینکه با پرسپولیس در همین جام‌حذفی بازی خواهیم کرد یا احتمال دارد در سوپرجام به مصاف آن‌ها برویم، بحث دیگری است. تمام هدف ما این است که با گرفتن یک جام دل هواداران استقلال را شاد کنیم.

لینک منبع: نامجومطلق: آقای قربانی! ممنون از حمایت قاطع شما – نیوز

https://www.news.ir/119934/%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%AC%D9%88%D9%85%D8%B7%D9%84%D9%82-%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D9%85%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%82/

اخبار ورزشی