نصیحت شاهرخ بیانی به استقلالی‌ها؛ درباره وزیر صحبت نکنید – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، شاهرخ بیانی درباره شرایط این روزهای تیم فوتبال استقلال گفت: استقلال امتیاز خوبی در آبادان مقابل صنعت نفت گرفت در دیداری که سخت بود. طبق گفته کادر فنی، سیستم استقلال تغییر کرده و با سه مهاجم بازی می‌کند. اگر با همین روند ادامه دهند، می‌توانند در جایگاه دوم جدول قرار بگیرند. استقلال نفرات خوبی دارد و می‌تواند در چند دیدار آینده نتیجه بگیرد.

وی درباره علت ناکامی استقلال در سال‌های اخیر خاطرنشان کرد: پرسپولیس موفق بوده، چون به تیمش دست نزده است. اگر بازیکنی جدا شده، جای او را پر کرده‌اند. استقلال، اما هر سال تغییر و تحول داشته است. مهدی رحمتی به خاطر عدم مدیریت مناسب از استقلال رفت، در صورتی که می‌توانست فوتبالش را در استقلال بگذراند و رقیبی برای سیدحسین حسینی باشد. این اتفاق می‌توانست برای استقلال خوب باشد، اما برعکس شد و به خاطر اینکه مدیریت نشد، رحمتی از استقلال رفت.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال ادامه داد: امید نورافکن بازیکنی بود که در استقلال رشد کرد، اما با مبلغ ناچیزی او را ترانسفر کردند و سپس گفتند چون پول ندارند نتوانستند او را بازگردانند. اگر پول ندارید چرا این همه بازیکن خارجی می‌گیرید و هزینه می‌کنید؟ چرا نورافکن که بازیکن‌ پایه استقلال بود باید بازیکن تیم دیگری باشد؟ مگر می‌شود ابتدای فصل ۱۷ بازیکن از استقلال جدا شوند؟ مگر استقلال تیم محلی است که چنین اتفاقی می‌افتد؟ بازیکنان خوبی گرفتیم، اما تا بخواهند جا بیفتند، زمان می‌برد.

بیانی تصریح کرد: از بحث بازیکن به کادر فنی برسیم، چند مربی در سه سال عوض کرده‌ایم؟ استراماچونی به آن خوبی را راحت از دست دادیم. آیا دیگر می‌توانیم چنین مربی به استقلال بیاوریم؟ جالب اینکه پولش را ندادیم و به هر دلیلی به او بهانه دادیم تا برود، سپس پول تهیه کردیم تا به او بدهیم. اگر پول داشتیم، چرا در زمان خودش پرداخت نکردیم؟ چرا بابد الان کل هزینه قرارداد استراماچونی را بدهیم، در صورتی که هیچ استفاده‌ای از او نکردیم؟ نتیجه عدم مدیریت همین می‌شود که امروز ضربه‌اش را می‌خوریم. در بحث مدیریت هم ببینید استقلال در سال‌های اخیر چند مدیرعامل و معاون داشته است.

وی با اشاره به صحبت‌هایی که بازیکنان و برخی پیشکسوتان درباره پرسپولیسی بودن وزیر ورزش و جوانان و حمایت‌های او از این تیم مطرح می‌کنند، گفت: وزیر چه کاره است که بخواهد کاری کند؟ وقتی بازیکن در زمین راه می‌رود یا موقعیت از دست می‌دهد چه ربطی به وزیر دارد؟ هر سال چقدر امتیاز به راحتی از دست دادیم و چوبش را خوردیم؟ فصل جاری و فصل گذشته استقلال باید قهرمان می‌شد، اما اشتباهات زیادی می‌کنیم و امتیازات زیادی از دست می‌دهیم. این وسط وزیر ورزش چه کاره است؟

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال یادآور شد: بازیکنان استقلال باید در بازی بجنگند و دعوا کنند، آن هم برای پیروزی نه مسائل دیگر. بازیکن ما تمرکز ندارد و مدام اخطار می‌گیرد. کادر فنی هم باید تمرکز داشته باشد و اجازه ندهد که تنش از آنها به نیمکت و زمین منتقل شود. پرخاشگری و استرس وقتی به داخل زمین منتقل شود، باعث گرفتن اخطارهای بی‌مورد بازیکنان می‌شود و آرامش تیم به هم می‌ربزد‌.

بیانی با انتقاد از فضای سال‌های اخیر در استقلال به تسنیم گفت: در شأن استقلالی‌ها نیست که درباره پرسپولیسی بودن وزیر صحبت کنند. استقلال وقتی وارد زمین می‌شود باید دو بر صفر از حریفانش جلو باشد، نه اینکه استرس نباختن و مساوی داشته باشد. پرسپولیس خیلی خوب بازی نمی‌کند، اما برای بازیکنانش جا افتاده که باید تحت هر شرایطی بازی را ببرند. جنازه استقلال هم باید بر حریفان غلبه کند. بازیکن استقلال در زمین باید فقط به فکر برد تیم باشد نه اینکه به خودش اجازه دهد درباره شخص دیگری صحبت کند. تیم باید آنقدر خوب بازی کند که هیچ مسئله‌ای از جمله داوری مانع موفقیتش نشود‌.

وی افزود: بازیکنان استقلال شانس آورده‌اند که بازی‌های لیگ به دلیل شیوع ویروس کرونا بدون تماشاگر برگزار می‌شود. اگر بازی‌ها با تماشاگر بود بازیکن می‌توانست راحت سر تمرین و بازی‌ها شرکت کند؟ در زمان ما وقتی می‌باختیم یک هفته از خانه بیرون نمی‌آمدیم. به بازیکن استقلال ربطی ندارد وزیر چه کار می‌کند. قبول داریم مدیرانی که وزارت ورزش انتخاب کرده خوب نبوده‌اند، اما به جای فکر کردن به این چیزها به هوادار فکر کنید. اینکه بگویبم وزیر پرسپولیسی است با فلانی مانع کار می‌شود، بهانه است. تیم باید آنقدر نتیجه خوب می‌گرفت که جلوی هر کارشکنی را می‌گرفت.

لینک منبع: نصیحت شاهرخ بیانی به استقلالی‌ها؛ درباره وزیر صحبت نکنید – نیوز

https://www.news.ir/119946/%D9%86%D8%B5%DB%8C%D8%AD%D8%AA-%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%AE-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%84%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%D8%9B-%D8%AF%D8%B1%D8%A8/

اخبار ورزشی