هنوز منتظر گزارش «کمیته شکست» بازی‌های آسیایی هیروشیما هستیم! – نیوز



بازتاب خبر news.ir

خبرورزشی/ آرتین زهرابی؛ کاظم اولیایی مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال درباره اتفاقات اخیر رخ داده در فوتبال ایران گفت: پرونده ویلموتس «گروه حقیقت‌یاب متخصص» می‌خواهد.

نمی‌دانیم آقای اولیایی جدی جدی به این نکته اشاره کرده یا خواسته شوخی شوخی و طعنه وار، این مسائل ناراحت کننده را تحلیل کند؛ چون آنچه در پرونده ویلموتس اتفاق افتاده یک داستان جنایی نیست و نیازی به گروه حقیقت یاب ندارد.

ما سالهاست در فوتبال ایران هنوز در ماجرای باخت تیم ملی در بازی های آسیایی ۱۹۹۴ هیروشیما که تیم ما حتی نتوانست از گروه خودش صعود کند، منتظر تشکیل «کمیته شکست» و نتایجی که هرگز از آن تحقیق و تفحص مشخص نشد هستیم!

گروه حقیقت هم در داستان ویلموتس راه به جایی نمی برد؛ قضیه آنقدر ساده است که کمیته های حقیقت یاب یا شکست، کار خاصی برای انجام دادن ندارند. این قصه پیچیده نیست و روایت ساده ای دارد؛ وقتی کارلوس کی روش از فوتبال ایران رفت و بعضی ها از شر او راحت شدند، افرادی که می خواستند سرمربی جدید انتخاب کنند فقط به دنبال این بودند که طرف، دردسرهای کی روش را نداشته باشد. یعنی این دوستان به قدری هول کرده بودند که فکر می کردند قرارداد سفت و محکمی با ویلموتس امضا کرده اند و او را درمشت خود دارند. برای مردم توئیت هم کردند که رئیس وقت فدراسیون فوتبال با آن بند فسخ معروفی که به قرارداد اضافه شده، دست بالا را دارد.

خلاصه همه چیز را فراموش کردند و هول هولکی زیر بار امضا قراردادی رفتند که خودشان هم نفهمیدند با عنایت به آن چیزی که میان طرفین امضا شده، ویلموتس می تواند ما را در کمیته انضباطی فیفا قلع و قمع کند.

چنین پروسه ساده ای از انتخاب ویلموتس گرفته، نحوه معرفی او، قراردادی که با این مربی امضا شد و … اساسا هیچ نیازی به کمیته حقیقت یاب ندارد و سادگی این ماجرا، مثل درس های کلاس اول ابتدایی است.

هنوز منتظر گزارش «کمیته شکست» بازی های آسیایی هیروشیما هستیم!

لینک منبع: هنوز منتظر گزارش «کمیته شکست» بازی‌های آسیایی هیروشیما هستیم! – نیوز

https://www.news.ir/155763/%D9%87%D9%86%D9%88%D8%B2-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%B1-%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D9%85%DB%8C%D8%AA%D9%87-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7/

اخبار ورزشی