پرسپولیس دیاباته را منطقه‌ای مهار کرد – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، بهتاش فریبا که حسابی از صعود استقلال به فینال جام حذفی خوشحال است در این خصوص دقایقی با ما همکلام شد.

استقلال به فینال رسید. دربی را چطور دیدید؟
به نظرم یکی از دربی‌های خوب طی همه این سال‌ها بود و شاید دلیلش تمرکز بیشتر هر دو تیم روی بازی بود.

به دلیل نبود تماشاگران؟
قطعاً حضور تماشاگر برای هر ورزش و هر رویدادی باعث پرشورتر شدن آن می‌شود ولی فکر می‌کنم، چون این بار بازیکنان تحت تأثیر اتفاقات روی سکو‌ها نبودند، راحت‌تر بازی کردند و دستورات تاکتیکی که داشتند را مو به مو در زمین به اجرا گذاشتند. البته در این بازی در نیمه اول ترکیب اولیه پرسپولیس باعث شد استقلال راحت‌تر میانه زمین را در اختیار بگیرد و یحیی هم خیلی سریع متوجه این موضوع شد و کمال را وارد زمین کرد ولی برای نیمه اول دیگر دیر شده بود. استقلال مالک و بازیگردان اصلی در نیمه اول بود. در نیمه دوم هم پرسپولیس طبیعتاً برای جبران آمد و موفق هم شد و در ادامه روی یک ناهماهنگی بین مدافعان توانست به گل دوم هم برسد ولی کام‌بک استقلال فوق العاده بود و نشان از انگیزه بالای آن‌ها داشت. این تیم با این انگیزه قهرمان می‌شود.

دیاباته چرا در این بازی کمی با روز‌های اوجش فاصله داشت؟
من این‌طور فکر نمی‌کنم. او در این بازی تحت فشار بود. پرسپولیس برای مهار دیاباته دفاع منطقه‌ای را در دستور کارش قرار داده بود و در هر نقطه‌ای از زمین که دیاباته حضور داشت، دو نفر روی پایش بودند و بار‌ها هم برای رهایی از این معضل جابه‌جا می‌شد ولی هافبک‌ها و مدافعان یحیی برنامه داشتند با دیدن دیاباته دو یا سه نفری روی پایش بروند ولی دیدیم که در نیمه خودی او خیلی هم مؤثر بود و دو بار هم درون محوطه روی سر مهاجمان پرسپولیس توپ را زد و دروازه را نجات داد.

مهدی قایدی هم که گل زیبایی زد.
این پسر فوق العاده است. من آن زمان که منصوریان او را به استقلال آورد، به مهدی هم گفتم اگر قدر خودش را بداند، خیلی زود پیشرفت می‌کند و این را همه دیدیم. مهمترین فاکتور مهدی خونسردی اوست که درون زمین از قد و هیکل یا اسم و رسم حریفش نمی‌ترسد و راحت کاری که می‌خواهد را انجام می‌دهد. او چرا به بشار رسن و نعمتی لایی زد؟ چون در آن لحظه که پا به توپ می‌شود به اسم بازیکن روبه‌رویی فکر نمی‌کند. ذهنش با سرعت تجزیه و تحلیل می‌کند و از یک روزنه ضربه اش را می‌زند و این رمز موفقیت فوتبالیست‌هایی در سبک قایدی است که توان عبور از بازیکن روبه‌رویی و یا بیش از یک نفر را دارند. شوت به دروازه اش هم که بی‌نقص بود.

استعفا و برگشت فرهاد مجیدی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
هرچه بود یک ماجرای درون خانواده‌ای بود که البته نباید به بیرون درز پیدا می‌کرد. الان هم بهتر است ما درباره اش حرفی نزنیم. استقلال بازی مهمی با تراکتور در پیش دارد که بحث یک جام در آن مطرح است. باید به فرهاد و تیمش کمک کرد تا با جام از مشهد به تهران برگردند. این حق هواداران است.

لینک منبع: پرسپولیس دیاباته را منطقه‌ای مهار کرد – نیوز

https://www.news.ir/169760/%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D9%87-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF/

اخبار ورزشی