کاری که مجیدی با یک تیم نصفه و نیمه کرده کم نیست – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، مهدی فنونی زاده هافبک دفاعی ملی‌پوش و سابق تیم استقلال درباره دیدار حساس شنبه هفته آینده استقلال و سپاهان با ما همکلام شد.

آقای فنونی زاده! شرایط استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
متأسفانه تیم استقلال در ۴، ۵ دیدار اول خود بعد از شروع دوباره مسابقات نتوانست امتیازات لازم را کسب کند که البته حق هم داشتند.

چطور؟
با توجه به مصدومیت‌ها و محرومیت‌ها همچنین کرونایی شدن بعضی از بازیکنان فرهاد مجیدی هرگز نتوانست یک تیم کامل و شسته و رفته را در اختیار داشته باشد. به همین خاطر استقلال نتوانست نتایج خوبی در دیدار‌های قبلی کسب کند. البته یکی، دو مورد اشتباهات داوری هم بود که آن‌ها را هم باید به این موضوع اضافه کرد. ولی اگر استقلال حداقل ۳، ۴ امتیاز از ۱۰، ۱۲ امتیاز از دست رفته را کسب می‌کرد الان با خیال راحت در جایگاه دوم ایستاده بود. الان هم تیم دوم است، ولی شرایط خوبی نیست. ۳ تیم ۴۵ امتیازی کنار هم ایستاده‌اند و دو تیم شهر خودرو و فولاد با ۴۳ و ۴۲ امتیاز هم می‌توانند با یک برد به استقلال برسند. فولاد هم که یک بازی کمتر دارد. در فوتبال همه چیز دست خود آدم است.

اما خودتان گفتید استقلال مشکلات زیادی داشته؟
بله! باید به استقلال و فرهاد مجیدی حق داد. با این همه فکر می‌کنم تا الان هم مجیدی کار بزرگی کرده است که توانسته این تیم را با این همه مشکل به رده دوم برساند.

کارشناسان چندان از این خط و عملکردش رضایت ندارند. شرایط خط دفاعی استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
دلیلش جابه‌جایی‌های متعدد در بین مدافعان است. یک تیم فوتبالی باید از بازی اول تا سی‎ام لیگ یک دروازه‌بان و ۴ مدافع ثابت داشته باشد. غیر از ۴، ۵ بازی که آن هم به خاطر محرومیت یا مصدومیت، مدافعان نیمکت‌نشین جایگزین نفرات اصلی شوند، اما ما در استقلال در هر بازی می‌بینیم یک ترکیب جدید در خط دفاع کنار هم قرار می‌گیرند. این ناهماهنگی بین بازیکنان سبب می‌شود آن توپ روی هوا برای حسینی بیاید و او هم نتواند مهارش کند. این‌ها همه به خاطر جابه‌جایی‌های زیاد در خط دفاع است که با وجود مشکلات این فصل کاری هم نمی‌توان انجام داد.

بازی با سپاهان را چطور می‌بینید؟
بازی سختی است! همانقدر که استقلالی‌ها از سپاهان شناخت دارند و الان می‌دانم در حال آنالیز حریف‌شان هستند امیر قلعه‌نویی و کادر فنی‌اش هم استقلال را مثل کف دست‌شان می‌شناسند. به خاطر همین کار، کار آسانی نیست، نه برای سپاهان نه برای استقلال.

انگیزه کدام تیم بیشتر است؟
انگیزه هر دو تیم هم یکسان است هر دو تیم ۴۵ امتیازی هستند. هر دو تیم دوست دارند سهمیه آسیایی بگیرند و هر دو تیم دوست ندارند، ببازند، چون بالاخره بحث حیثیتی هم هست. امیر دوست ندارد به استقلال ببازد، فرهاد هم دوست دارد سپاهان را شکست بدهد.

پیش‌بینی شما چیست؟
من فکر می‌کنم اگر استقلال در دفاع بتواند منسجم و بدون اشتباه کار کند با مهاجمانی که دارد، می‌تواند در تهران کار سپاهان را یکسره کند. این بازی ۶ امتیازی است و هر تیمی برنده شود تقریباً سهمیه آسیایی اش مسجل می‌شود.

لینک منبع: کاری که مجیدی با یک تیم نصفه و نیمه کرده کم نیست – نیوز

https://www.news.ir/131586/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%85%D8%AC%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D9%86%D8%B5%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%85%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87/

اخبار ورزشی