کاظمی: امشب شب نیازمند و دیاباته است – نیوزبازتاب خبر news.ir

خبرورزشی/ محمدرضا مدنی؛ حسین کاظمی بازیکن پیشین تیم‌های استقلال و سپاهان درباره تقابل این دو تیم سرشناس کشورمان با ما همکلام شد. هافبک اسبق تیم استقلال درباره شرایط ویژه این تیم بازیکنانی که می‌توانند نقش تعیین‌کننده‌ای در دیدار امشب داشته باشند به اضافه وضعیت نیمکت دو تیم و تقابل فرهاد مجیدی با امیر قلعه‌نویی مطالب مهمی را بیان کرد.

آقای کاظمی! دیدار حساس امشب استقلال مقابل سپاهان را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
فکر می‌کنم بازی مهمی برای هر دو تیم است. هم به لحاظ امتیازی هم به لحاظ حیثیتی. هر دو تیم در یک مسیر حرکت می‌کنند و تقریباً در یک شرایط هستند. تنها تفاضل گل باعث شده استقلال بالاتر از سپاهان قرار بگیرد. هر تیمی این ۳ امتیاز را کسب کند جایگاهش را در جدول تثبیت خواهد کرد.

چه شرایطی برای برتری در این دیدار لازم است؟
به اعتقاد من هر مربی بتواند تیمش را به لحاظ روحی بالاتر نگه دارد می‌تواند در نهایت این ۳ امتیاز را کسب کند.

استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
استقلال با توجه به شرایط اخیرش نشان داده فراز و نشیب زیادی داشته! این تیم در دیدار مقابل صنعت نفت آبادان و پارس جنوبی جم خیلی خوب ظاهر شد، اما در دیدار با نساجی مازندران کم‌فروغ بود. این حرکت سینوسی برای تیمی مانند استقلال خوب نیست و هوادارانش دوست دارند استقلال همیشه یک روند ثابت و رو به رشد داشته باشد.

اوضاع سپاهان را چطور می‌بینید؟
سپاهان هم این فصل تیم با ثبات و همیشگی سال‌های قبل نبوده است. گرچه این تیم در نیم‌فصل اول نتایج خوبی گرفت، اما در ادامه و پس از آن مسابقه‌ای که مقابل پرسپولیس به زمین نرفت با افت شدید روحی مواجه شد. گرچه این تیم همچنان داعیه آسیایی شدن را دارد.

تقابل دو نیمکت، جسارت‌های فرهاد مجیدی و تجربه امیر قلعه‌نویی را چطور می‌بینید؟
این دیدار تقابل شاگرد و استاد است که نمونه‌های مشابه آن را در فوتبال زیاد دیده‌ایم و همواره از جذابیت‌های فوتبال همین‌هاست. فرهاد مجیدی در کنار دستش نامجومطلق را دارد که می‌تواند از او کمک بگیرد و بازی را با وجود بازیکنان خوبی که در اختیار دارد به سود خود تمام کند و در سوی دیگر استاد امیر قلعه‌نویی است که تجربه چنین بازی‌هایی را بار‌ها و بار‌ها داشته و می‌تواند تیمش را در شرایط سخت به خوبی رهبری کند.

غیبت تماشاگران در این دیدار چقدر به ضرر استقلال خواهد بود؟
ویژگی تیم‌هایی که طرفدار دارند همین است که بتوانند یار دوازدهم‌شان را کنار خود داشته باشند که البته متأسفانه در این بازی استقلال از این امتیاز محروم است.

بازیکنان شاخص هر دو تیم در این دیدار را کدام‌یک می‌دانید؟
به نظر من پیام نیازمند که قطعاً جزو آینده‌داران رشته دروازه‌بانی است و می‌تواند تا سال‌ها دروازه تیم ملی را بیمه کند روز سختی را مقابل خط حمله استقلال پیش‎ رو دارد. در سوی مقابل هم دیاباته یکی از مهره‌های اثرگذار تیم استقلال است که حتماً فرهاد مجیدی روی او حساب ویژه‌ای باز کرده است.

حرف پایانی؟
امیدوارم در نهایت بازی زیبایی را از هر دو تیم شاهد باشیم. هر دو این تیم‌ها جزو بهترین تیم‌های لیگ برتر محسوب می‌شوند و انتظار می‌رود نمایش تاکتیکی خوبی داشته باشند.

لینک منبع: کاظمی: امشب شب نیازمند و دیاباته است – نیوز

https://www.news.ir/133175/%DA%A9%D8%A7%D8%B8%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B4%D8%A8-%D8%B4%D8%A8-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D9%85%D9%86%D8%AF-%D9%88-%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA/

اخبار ورزشی