کنفدراسیون آسیا، ۳ تیم ایرانی را جریمه کرد – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) آرای جدید کمیته انضباطی و اخلاق این کنفدراسیون را منتشر کرد که براین اساس محکومیت‌های باشگاه‌ها یا افراد ایرانی به شرح زیر است:

* اعضای تیم استقلال در نیمه دوم دیدار پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ مقابل الریان قطر با تأخیر وارد زمین شدند که به این ترتیب باشگاه استقلال، هزار و ۵۰۰ دلار جریمه شد. البته ۷۵۰ دلار آن در دوره آزمایشی دو ساله به تعلیق درآمده است و اگر تخلف مشابه دیگری رخ دهد، این تعلیق لغو و جریمه موردنظر اعمال می‌شود.
* اعضای تیم شهر خودرو در نیمه دوم دیدار پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ با تأخیر وارد زمین شدند که این باشگاه به پرداخت هزار دلار محکوم شد. البته ۷۵۰ دلار این جریمه (همانند بند بالا) به حالت تعلیق درآمده است.
* استقلال در دیدار با الاهلی عربستان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به خاطر دست ندادن بازیکنان در پایان مسابقه با بازیکنان حریف و کشاندن بازی به بی‌احترامی، هزار و ۲۵۰ دلار (۶۲۵ دلار طی دو سال به حالت تعلیق) جریمه شد.
* پرسپولیس در دیدار برابر شارجه امارات در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا، به خاطر دست ندادن بازیکنان در پایان مسابقه و کشاندن بازی به بی‌احترامی، هزار و ۷۵۰ دلار (۴۵۰ دلار طی دو سال به حالت تعلیق) جریمه شد.
* یحیی گل‌محمدی به دلیل تأخیر ۱۱ دقیقه‌ای در حضور در کنفرانس خبری بعد از مسابقه پرسپولیس با شارجه امارات و علی علیپور برای شرکت نکردن در این نشست خبری، هر کدام دو هزار دلار (هزار و ۵۰۰ دلار طی دو سال تعلیق شده) جریمه شدند.
کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین به این محکومان اعلام کرده تکرار تخلفات فوق، جرایم شدیدتری به دنبال خواهد داشت و همچنین بخش تعلیق‌نشده جرایم باید طی ۹۰ روز پرداخت شود.

لینک منبع: کنفدراسیون آسیا، ۳ تیم ایرانی را جریمه کرد – نیوز

https://www.news.ir/171717/%DA%A9%D9%86%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%8C-%DB%B3-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%87/

اخبار ورزشی