یک جلسه مسابقه کشتی، بهتر از ۵۰ جلسه تمرین – نیوزبازتاب خبر news.ir

خبرورزشی/مهدی شیروانی، ستادملی مقابله‌با کرونا با شروع اردوی تیمهای‌ملی کشتی‌آزادوفرنگی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی موافقت کرد. هرچند دراین اعلام‌نظر هیچ اشاره‌ای به برگزاری لیگ‌برتر کشتی نشده، اما به‌عنوان گام‌اول برای همراهی مسئولان بهداشتی با ورزش‌اول، می‌تواند مفید، سازنده و امیدوارکننده باشد. مفید و سازنده بودن این‌تصمیم درآینده نزدیک، راهگشا می‌شود، چون موافقت باشروع تمرینات، می‌تواند ستاد را نسبت به‌رعایت مقررات مراقبتی و بهداشتی از سوی جامعه‌کشتی مطمئن سازد، لذا بعداز این اطمینان‌خاطر، می‌توان امیدوار بود هرچه زودتر شاهد موافقت این ستاد با شروع پیکار‌های لیگ‌کشتی باشیم.
اگر نماینده فدراسیون‌کشتی، بویژه علیرضا دبیر رییس‌فدراسیون در جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش شرکت می‌کرد، می‌توانست با دفاع مناسب، استدلال منطقی و موثر از حق کشتی‌گیران برای کسب درآمد از پیکار‌های لیگ و تامین مالی بخشی از نیاز‌های ضروری خود و خانواده‌شان، زمینه جلب‌نظر اعضای ستاد را فراهم و صدور مجوز آغاز لیگ‌برتر کشتی را نیز بگیرد.
حضور علیرضا دبیر یا حمید سوریان (رییس و نایب‌رییس فدراسیون‌کشتی) به‌عنوان قهرمانان‌المپیک و جهان با استدلال‌فنی برای روشن شدن ذهن اعضای ستاد مقابله‌باکرونا در ورزش، نسبت به‌موضوع اهمیت برگزاری مسابقات لیگ‌برترکشتی به‌منظور آماده‌سازی ملی‌پوشان، تاثیر بسیار زیادی دراعلام موافقت با برگزاری پیکار‌های لیگ دارد. هرچند اعضای ستادکرونا در وزارت‌ورزش هم باورزش بیگانه نیستند ولی قطعا اگر قهرمان المپیک و جهان با دلایل‌فنی از شرکت در مسابقات و تفاوت حضور دریک مسابقه جدی و حساس، همچنین اهمیت و تاثیرگذاری آن بیشتر و بهتر از چندین جلسه تمرین بگویند، قطعا می‌توانند اعضای ستاد را مجاب کنند هرچه زودتر مجوز برپایی لیگ را صادر کنند. حتی اگر رقابت‌های قهرمانی‌جهان ۲۰۲۰ هم برگزار نشود، مسابقات گزینشی‌سهمیه المپیک را پیشِ‌رو داریم. حضور نامداران و مدعیان اصلی تیم‌ملی درقالب تیم‌های لیگ‌برتری و رویارویی آن‌ها در زمانی‌که هیچ تورنمنت یا مسابقه بین‌المللی برای محک خوردن قهرمانان برگزار نمی‌شود، می‌تواند تاثیر زیادی در تامین نظرات کادرفنی تیمهای‌ملی پیرامون شرایط فعلی ملی‌پوشان و اردونشینان داشته باشد.

لینک منبع: یک جلسه مسابقه کشتی، بهتر از ۵۰ جلسه تمرین – نیوز

https://www.news.ir/165294/%DB%8C%DA%A9-%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%8C-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%DB%B5%DB%B0-%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87-%D8%AA%D9%85%D8%B1/

اخبار ورزشی