دکتر احد جاوید پزشک سرشناس تهرانی بر اثر کرونا فوت کرد +عکس – نیوزخبر از https://www.news.ir

 رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان بهارستان ضمن تائید خبر شهادت دکتر احد جاوید پزشک عمومی بر اثر کرونا گفت: این پزشک خوشنام در بیمارستان مدائن پس از ۲۰ روز مبارزه با کرونا به شهدای مدافع سلامت پیوست.

 

شهید احد جاوید یکی از پزشکان خوشنام‌، متعهد‌، خوش‌اخلاق بود که تاکنون یک مورد شکایت مردمی از این پزشک به نظام پزشکی نشده بود.

توضیحات رئیس سازمان نظام پزشکی درباره شهادت پزشک سرشناس گلستانی

رئیس سازمان نظام پزشکی بهارستان ضمن تائید خبر شهادت دکتر احد جاوید پزشک عمومی بر اثر کرونا گفت: این پزشک خوشنام در بیمارستان مدائن پس از ۲۰ روز مبارزه با کرونا به شهدای مدافع سلامت پیوست

دکتر یوسفی ، با بیان اینکه شهید دکتر جاوید از سال ۱۳۷۷ در منطقه محروم سلطان آباد در حال خدمت بود‌، اظهار داشت: شهید احد جاوید یکی از پزشکان خوشنام‌، متعهد‌، خوش‌اخلاق بود که تاکنون یک مورد شکایت مردمی از این پزشک به نظام پزشکی نشده بود.

وی با اشاره به وضعیت وخیم ۴ پزشک بهارستانی بر اثر ابتلا به کرونا‌، بیان کرد: برخی مسئولان شهرستان بهارستان هیچ توجهی به پزشکان و کادر پزشکی خصوصی ندارند‌.

رئیس نظام پزشکی بهارستان تصریح کرد: اغلب بیماران کرونایی توسط پزشکان خصوصی به بیمارستان‌ها ارجاع داده می‌شوند و در خط اول مبارزه با کرونا قرار دارند که متاسفانه برخی مسئولان هیچ توجهی به بخش خصوصی کادر درمانی نمی‌کنند

یوسفی همچنین به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید کرد و گفت: با ارادتی که به اهل بیت (ع) داریم‌، از مردم درخواست می‌کنیم تمامی موارد بهداشتی را در عزاداری سیدالشهدا(ع) رعایت کنند و از ازدحام جمعیت در اماکن عمومی جدا خودداری بپرهیزند

رکنا

لینک منبع: دکتر احد جاوید پزشک سرشناس تهرانی بر اثر کرونا فوت کرد +عکس – نیوز

https://www.news.ir/146873/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%AD%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9-%D8%B3%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%AB/

نیوز

داور خارجی باشد حتما دربی را می‌بریم – نیوزبازتاب خبر news.ir

ضیا عربشاهی و پیروانی

به گزارش خبرورزشی، عصر روز سه‌شنبه و تنها ساعاتی بعد از انجام مراسم قرعه‌کشی جام حذفی و مشخص شدن این‌که سرخ‌ها در نیمه نهایی باید مقابل حریف دیرینه قرار بگیرند، ضیا عربشاهی میهمان تمرین تیم محبوبش بود. عربشاهی که حالا با پیروانی کادر فنی سرخ‌ها ارتباط خوبی دارد اعتقاد دارد چنان‌چه تیم داوری از خارج باشد پرسپولیس حتماً در این دربی موفق خواهد شد و به قهرمانی جام حذفی هم می‌رسد. این گفت‌وگوی پیشکسوت پرسپولیس را بخوانید:

چه شد که رفتید سر تمرین؟
خب آن‌جا خانه دوم ماست و یک عمر در این تیم بازی کرده‌ایم. خیلی دوست داشتم زودتر به دیدن بچه‌های تیم بروم و قهرمانی را تبریک بگویم. قسمت شد و روز سه‌شنبه رفتم و خوشحال شدم چون بازیکنان، کادر فنی و نفراتی که در تیم مشغول تر و خشک کردن بچه‌ها بودند همه خوشحال و باانگیره بودند.

با چه کسانی صحبت کردید؟
افشین و یحیی کنارم نشسته بودند که درباره تیم با هم حرف زدیم. خوشبختانه انگیزه تیم خیلی بالاست و دیدم که بازیکنان با جان و دل تمرین می‌کردند. فکر می‌کنم در بازی مقابل استقلال که به قول معروف سرنوشت جام حذفی را مشخص خواهد کرد این تیم به هدفش می‌رسد به شرطی که بگذارند.

شما گفتید با انگیزه بودند اما برخی می‌گویند در بازی با ذوب‌آهن مشهود بود که این تیم دیگر انگیزه ندارد.
خب طبیعتاً در تیمی که چهار هفته جلوتر قهرمان شده این مسأله تأثیرگذار است. من همان نیم‌فصل اول گفتم این تیم پرسپولیس شخصیت قهرمانی دارد چون بازیکنانش برای قهرمانی انگیزه دارند. از طرفی اسکلت تیم و ۹۰ درصد بازیکنان فصول قبل حفظ شده‌اند و کنار هم بازی می‌کنند. اگر هم مشکلی به وجود بیاید کریم و افشین به یحیی کمک می‌کنند تا در کنار رهبری تیم حاشیه‌ای به وجود نیاید. قبول دارم مقابل ذوب‌آهن بازی همیشگی‌شان را انجام ندادند و این برای تیمی که زودتر قهرمان شده طبیعی است اما برای بازی با استقلال مسأله کاملاً فرق می‌کند. این بازی حیثیتی است. تمام بازی‌ها یک طرف این بازی طرف دیگر. این بازی نیمه نهایی جام حذفی است و پرسپولیس می‌خواهد این جام را هم بگیرد. در تمرین دیروز (سه‌شنبه) من دیدم که این بازیکنان شخصیت رسیدن به فینال را دارند.

پرسپولیس برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با کمبودهایی مواجه است. فکر می‌کنید می‌توانند این کمبودها را برطرف کنند؟
یحیی برای بازی‌های پیش رو چند بازیکن مصدوم دارد. محمد نادری هم با تیم خارجی قرارداد دارد و ماندنش در پرسپولیس مشکلاتی دارد. به نظرم مغانلو گزینه خوبی برای خط حمله پرسپولیس است و به درد این تیم می‌خورد. البته برای مسابقات آسیایی یک مهاجم دیگر هم نیاز دارند چون هر چقدر نیمکت ما قوی‌تر باشد خیال هواداران و پیشکسوتان راحت‌تر است و کمبود یار نداریم. باز هم می‌گویم مطمئن باشید استقلال را می‌بریم و جام حذفی را هم می‌گیریم به شرطی که بگذارند.

پسر وزیر در زمین حضور ندارد اما به نفع بعضی از تیم‌ها در زمین بازی پنالتی گرفته می‌شود

اتفاقاً افشین پیروانی هم درباره داوری‌های اخیر حرفی زده که با واکنش استقلالی‌ها مواجه شده.
من یک چیز بگویم. همگان می‌دانند که ۴ تا بازی است برایشان پنالتی می‌گیرند. اینها فرافکنی کردند و گفتند وزیر و پسرش پرسپولیسی هستند اما باید بدانند اینها هیچ کدام در مستطیل سبز حضور ندارند ولی برای شما دارند در مستطیل سبز به نفع‌تان پنالتی می‌گیرند. پنالتی‌هایی که همه کارشناسان داوری ردشان کرده‌اند. ما حرف‌مان را با سندیت ثابت می‌کنیم اما شما با فرافکنی دارید می‌گویید وزیر پرسپولیسی است. اصلاً دکتر روحانی هم پرسپولیسی است و همه پرسپولیسی هستند. شما خودتان را در مستطیل سبز نشان دادید. می‌گوییم در داوری اشتباه وجود دارد اما اشتباه یکی، دوتا، سه‌تا.چند تا اشتباه؟ همه می‌دانند این‌ها روی برنامه است و امیدوارم برای بازی حذفی کمک‌داور و داور خارجی بیاورند تا حرف و حدیثی نباشد.

شما بعد از قرعه‌کشی در تمرین حاضر شدید. بازیکنان و کادر فنی درباره تقابل با استقلال چه نظری داشتند؟
بله افشین‌خان که از همان‌جا آمد و صحبت کردیم. بچه‌ها در تمرین انگیزه خیلی بالایی داشتند و مطمئن باشید برای برد به زمین می‌روند. مطمئن باشید در این بازی برنده می‌شوند به شرطی که تیم داوری از خارج باشد.

بحث جدایی بازیکنان تأثیرگذار پرسپولیس در آستانه بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا نگران‌کننده به نظر می‌رسد.
هیچ کدام نمی‌روند. در تمرین تیم هیچ صحبتی از رفتن بازیکنان نبود. پرسپولیس تیم بزرگی است و همه می‌دانند در آسیا جزو تیم‌هایی است که بازیکنان زیادی به اروپا ترانسفر کرده. بازیکنان پرسپولیس راحت می‌توانند به تیم‌های اروپایی بروند اما صحبتی از رفتن نبود.

این تیم در چه پست‌هایی کبمود بازیکن دارد؟
دو مهاجم و یک دفاع چپ می‌خواهند. شنیدم با دانیال اسماعیلی‌فر هم صحبت شده و به پرسپولیس نزدیک است. مغانلو هم اگر بیاید خیلی خوب است. اگر او به پرسپولیس بیاید سریع‌تر پیشرفت می‌کند. البته حضور در تیم‌هایی مثل استقلال، سپاهان و تراکتور هم به پیشرفت بازیکنان کمک زیادی خواهد کرد.

برای پست دروازه‌بانی چطور؟
یک گلر هم حتماً می‌خواهند. البته پیدا کردن گزینه مناسب کار سختی است و این را قبول دارم.

به نظرتان پرسپولیس از بحران مالی ناشی از آرای فیفا عبور خواهد کرد؟
این‌ها تقصیر مدیران نابلد قبلی باشگاه است. هر مدیری آمده کلی بدهی به بار آورده چون عشقش فقط بغل کردن بازیکن جدید و عکس انداختن با او بوده. به جونیور ۵۷۰هزار تا دادند که ۵۰۰ ریال هم نمی‌ارزید و در داخل کشور بازیکنان بسیار بهتری از او داریم. آقایان عرب و طاهری ضربات زیادی به پرسپولیس زدند و این بدهی‌ها را به وجود آوردند.

لینک منبع: داور خارجی باشد حتما دربی را می‌بریم – نیوز

https://www.news.ir/146971/%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF-%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D9%85/

اخبار ورزشی

بهترین مهاجم دوم‌های فعلی جهـان – نیوزبازتاب خبر news.ir

بهترین مهاجم دوم‌های فعلی جهـان

خبرورزشی/ شهراد باغستانی؛ مهاجم دوم «شوالیه تاریکی» دنیای فوتبال است، بازیکنی که می‌تواند ارتباط دیگر بازیکنان باشد. در ۹۹ درصد اوقات وقتی به دنبال بازیکنی هستید که تیم‌تان را از مرگ نجات دهد به مهاجم دوم یا مهاجم سایه تکیه می‌کنید. عنوان «مهاجم دوم» در سیستم‌های مختلف متفاوت است، اما همیشه بازیکنی در این پست و پشت‌سر مهاجم نوک نقشی ویژه در ترکیب تیمش دارد. در سال‌های گذشته بازیکنانی مثل فرانچسکو توتی، تیری آنری یا دنیس برگکمپ این نقش را به‌خوبی ایفا کردند. در حال حاضر ۵ ستاره بهترین مهاجمان دوم فوتبال جهان هستند.

۵. یوسیپ ایلیچیچ (آتالانتا)

یک دهه طول کشید تا ایلیچیچ بتواند به جایگاهی که شایسته‌اش بود، برسد. در هر صورت در ۳۲ سالگی او بین برترین مهاجم دوم‌های جهان قرار گرفته. سال ۲۰۱۰ وقتی در تیم ماریبور عضویت داشت استعدادیاب‌های پالرمو او را کشف کردند. در فیورنتینا درخشید، با این حال وقتی که در مسیر برگامو بود، هواداران آتالانتا فکر نمی‌کردند او یکی از برجسته‌ترین بازیکنان تاریخ تیم‌شان شود. مهاجم اسلوونیایی از درخشان‌ترین بازیکنان این فصل سری A و لیگ قهرمانان بوده. تیمش به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان رسیده و در ایتالیا هم در آستانه ۱۰۰ گله شدن هستند. این موفقیت‌ها بدون ایلیچیچ امکان‌پذیر نبود.

۴. لائوتارو مارتینس (اینتر)

وقتی سال ۲۰۱۸ لائوتارو وارد باشگاه اینترمیلان شد این احساس وجود داشت که او مائورو ایکاردی بعدی باشد. با این حال فقط آرژانتینی بودن او مثل ایکاردی بود و خیلی شباهتی به هم نداشتند. مارتینس حالا همه کاری می‌کند تا هم‌تیمی‌اش روملو لوکاکو در نوک حمله راحت‌تر بتواند زهرش را بریزد. با این حال خودش را هم یک مهاجم تمام‌عیار و گلزن می‌دانیم. لائوتارو هر مدافعی را به دنبال خودش می‌کشد و رقبا را کلافه می‌کند. ۱۸ گل در تمامی رقابت‌ها زده که این آمار فقط بخشی از حقیقت داستان درباره مهاجم آرژانتینی اینتر را بیان می‌کند. بازیکن ۲۲ ساله اینتر آینده‌ای روشن دارد. شاید فصل بعد در بارسلونا روز‌های متفاوتی را تجربه کند.

۳. روبرتو فیرمینو (لیورپول)

فیرمینو معنای کامل یک مهاجم دوم است. این مهاجم برزیلی خودش را فدای بازی لیورپول کرده است. روبرتو نقش خودش در خط آتش تیم کلوپ را به خوبی ایفا می‌کند. او یکی از اصلی‌ترین ارکان قهرمانی لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا، جام جهانی باشگاه‌ها و لیگ برتر انگلیس بوده است. با تیزهوشی‌اش فضای زیادی برای محمد صلاح و سادیو مانه ایجاد می‌کند. فیرمینو با اینکه تعداد گل‌هایش در لیگ برتر به عدد ۱۰ هم نرسید، ولی بازیکنی مهم برای لیورپول بود. نکته جالب اینکه در فصلی که لیورپول قهرمان شد، او برای نخستین مرتبه نتوانست تعداد گل‌هایش را ۲ رقمی کند. با این حال کلوپ ارزش ستاره برزیلی را می‌داند.

۲. پائولو دیبالا (یوونتوس)

رسیدن به این سطح برای دیبالا ساده نبوده است. اغلب مقایسه‌ها درباره بازیکنانی که پدیده و مطرح می‌شود ناعادلانه است. ابتدا پائولو را با لیونل مسی مقایسه می‌کردند که باعث می‌شد اثر منفی روی او بگذارد. با این حال دیبالا سخت تلاش کرد تا اینکه تبدیل به ستاره یوونتوس شد. این مهاجم ۲۶ ساله می‌تواند یک بازی را تحت‌تأثیر نفوذ‌های خودش قرار بدهد. عملکردش برخی اوقات می‌تواند یک امتیازِ یووه را تبدیل به ۳ امتیاز کند. سرعت ویرانگرش در زمین و نبوغش برای به‌هم ریختن هر دفاعی کافی است. دیبالا حالا به کریستیانو رونالدو هم کمک شایانی برای گلزنی می‌کند. در اختیار داشتن این بازیکن آرژانتینی آرزوی هر مربی‌ای است.

۱. لیونل مسی (بارسلونا)

بی‌شک بهترین فوتبالیست فعلی جهان کسی نیست جز مسی. فوق‌ستاره بارسلونا هر کاری که بگویید در دوران حرفه‌ای‌اش انجام داده. روش بازی او طی سالیان بار‌ها تغییر کرده. وینگر و مهاجم بوده و حالا مهاجم دوم بارساست. لئو بیشتر به‌عنوان یار آزاد درون زمین پرسه می‌زند و هم از شم گلزنی‌اش استفاده می‌کند و هم فرصت‌های گلزنی پرتعدادی می‌سازد. در ۳۳ سالگی هم جادوگر بارسلونا می‌تواند آقای‌گل شود. اگرچه تیمش در کسب قهرمانی ناکام بود، اما با ۲۵ گل آقای‌گل لالیگا شد. همه موفقیت‌های این فصلش در حالی به دست آمده که در یکی از بدترین بارسلونا‌های دوران حضورش بازی می‌کند. در کل کلمات به‌سادگی نمی‌توانند لیونل مسی را توصیف کنند.

لینک منبع: بهترین مهاجم دوم‌های فعلی جهـان – نیوز

https://www.news.ir/146942/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D9%85-%D8%AF%D9%88%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D9%80%D8%A7%D9%86/

اخبار ورزشی

روزنامه گاتزتا| انقلاب یووه – نیوزبازتاب خبر news.ir


به یک‌باره یوونتوس با برکناری یک مربی باتجربه به آندره‌آ پیرلو مربی جوان و تقریباً بی‌تجربه رسید.

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

لینک منبع: روزنامه گاتزتا| انقلاب یووه – نیوز

https://www.news.ir/146916/%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D8%AA%D8%B2%D8%AA%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%DB%8C%D9%88%D9%88%D9%87/

اخبار ورزشی

کارتون| واکنش مدیرعامل پرسپولیس به تهدید فیفا درباره طلب برانکو – نیوزبازتاب خبر news.ir

آخرین نامه تهدیدآمیز فیفا با این مضمون که تا ۲۶ مرداد برای پرداخت پول برانکو زمان دارید، به دست رسول‌پناه رسید؛ خبری که سوژه کارتون امروز محمدرضا میرشاه‌ولد در خبرورزشی شده است.

لینک منبع: کارتون| واکنش مدیرعامل پرسپولیس به تهدید فیفا درباره طلب برانکو – نیوز

https://www.news.ir/146918/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%87%D8%AF/

اخبار ورزشی

دست داور را رو می‌کنم! – نیوزبازتاب خبر news.ir

حسن اشجاری سرمربی شهرداری آستارا

به گزارش خبرورزشی، رقابت‌های لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور هم مثل لیگ یک و لیگ برتر به روزهای پایانی‌اش رسیده و متأسفانه شاهد اتفاقات ناخوشایندی در آن هستیم که حال صدای برخی مربیان را هم در آورده است. حسن اشجاری سرمربی شهرداری آستارا صراحتاً از رفتارهای غیرورزشی و فساد در این مسابقات صحبت و حتی داور یک بازی را هم متهم به شرط‌‌‌‌بندی در سایت‌های شرط ‌بندی می‌کند. تیم او در آستانه صعود به لیگ یک قرار دارد که حالا با اتفاقات به وجود آمده همه چیز در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

یک هفته به پایان لیگ دسته دوم مانده اما اتفاقاتی در برخی بازی‌ها رخ داده و صحبت‌هایی شنیده شده که همه مسائل را تحت تأثیر خود قرار داده است.
ببینید در این‌که شرط‌‌بندی و زد و بند در لیگ دسته دوم وجود دارد و برخی تیم‌ها برای نتیجه گرفتن دست به هر کاری می‌زنند شک نکنید اما چه کسی توجه می‌کند؟ من مسائل زیادی را می‌دانم و خیلی از مربیان و مدیران باشگاه‌ها هم در جریان این اتفاقات هستند اما به خاطر این‌که آینده کاری‌شان را از دست ندهند، حرفی نمی‌زنند.

اما عنوان کردن این مسائل نیاز به سند و مدرک دارد!
شما از مجری برنامه فوتبال برتر بپرسید که وقتی من به طور زنده به این مسائل اشاره کردم چه قدر برای‌شان پیام آمد. البته که الان هر حرفی بزنیم مدرک می‌خواهند اما به نظر من مراجع ذیصلاح خیلی راحت می‌توانند با ورود به این مسائل با آن‌ها برخورد کنند. سایت‌های شرط‌بندی وجود دارد که برای فلان مسابقه چه چیزهایی را لحاظ کرده‌اند و بعد فیلم همان مسابقه را ببینید اما متأسفانه هیچ نظارتی روی مسابقات فوتبال وجود ندارد.

شما به اعلام نشدن رأی کمیته انضباطی یک بازی هم گلایه داشتید؟
کمیته اخلاق می‌تواند خیلی مسائل را بررسی کند. ببینید بازی شهید قندی و ملاثانی نیمه‌کاره ماند اما بازی ما با آن‌ها در حالی برگزار شد که رأی آن مسابقه را اعلام نکردند. من قبل از این هم با ارسال فیلم مسئولان برگزاری مسابقات را در جریان اتفاقات قرار دادم اما ترتیب اثری ندادند.

مثلا؟
ما با تیم شهرداری همدان بازی کردیم که داور دقیقه ۸+۹۰ برای حریف پنالتی گرفت. البته فایده‌ای هم ندارد چون وقتی بازی تمام می‌شود دیگر کاری نمی‌توان انجام داد. اصلاً چرا یکی از رقبای ما، برای حریف ما در بازی یکی، دو هفته پیش پاداش در نظر گرفته بود. آیا این مسأله با روح جوانمردی در فوتبال در تضاد نیست؟ یا تیم دیگری که در هیچ مسابقه‌ای با اختلاف سه گل نباخته بود اما در زمین خودش از پنج بازیکن اصلی‌اش استفاده نمی‌کند و ۳ بر صفر می‌بازد. همینطور گلر فلان تیم چرا باید در بازی حساس اخراج شود و…

شما اشاره داشتید یکی از داوران بازی‌هایتان در سایت شرط‌بندی برای همان بازی حضور داشته است؟
بله، در همین رابطه خیلی‌ها به من زنگ زدند و بی‌احترامی هم کردند اما من دست این داور را رو می‌کنم. شما ببینید ما در نیمه اول سه گل از حریف پیش هستیم اما در ۴۵ دقیقه دوم دروازه‌بان مرا اخراج می‌کنند و برای حریف پنالتی می‌گیرند. به خدا ما با همه مشکلات کار می‌کنیم و زحمت می‌کشیم و انتظار داریم عدالت در زمین اجرا شود.

نگران محروم شدنت نیستی؟
من نمی‌توانم یک گوشه ساکت بنشینم و حرفی نزنم و ببینم به راحتی حق تیمم ضایع می‌شود. حرف حق را زدم و صادقانه کارم را می‌کنم. چرا باید نگران محرومیتم باشم؟ اگر با محرومیت من جلوی این فسادها در فوتبال گرفته می‌شود ایرادی ندارد. متأسفانه مشکلات ما یکی، دو تا نیست. ما در استان خودمان هم از سوی مسئولان فوتبال حمایت نمی‌شویم. مطمئن باشد دلسرد نمی‌شوم و شده بمیرم هم تیمم را بالا می‌آورم.

چطور؟
زمانی که تیم من در لیگ بازی دارد یک نماینده از فوتبال استان حتی برای گفتن خسته نباشید هم به رختکن ما نمی‌آید اما شاهد هستیم که برخی تیم‌ها خیلی خوب از سوی مسئولان استان‌شان حمایت می‌شوند.

لینک منبع: دست داور را رو می‌کنم! – نیوز

https://www.news.ir/146910/%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B1-%D8%B1%D8%A7-%D8%B1%D9%88-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D9%85/

اخبار ورزشی

اسکوچیچ رنگ نیمکت تیم ملی را خواهد دید؟! – نیوزبازتاب خبر news.ir

دراگان اسکوچیچ

به گزارش خبرورزشی، ایران‌ورزشی نوشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا رسماً اعلام کرد مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به دلیل شیوع فراگیر کرونا بار دیگر به تعویق افتاد و ادامه مسابقات در سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شود. پیش از این فیفا دو پیشنهاد به AFC داده بود که در نهایت به دلیل مشکلاتی که در حال حاضر در مسافرت‌های بین‌المللی وجود دارد، پیشنهاد تعویق مسابقات تأیید شد.

در بیانیه AFC آماده است: «در شرایط کنونی شیوع فراگیر ویروس کرونا فیفا و AFC با تصمیم مشترک به این نتیجه رسیدند تا مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ که قرار بود در ماه های اکتبر و نوامبر(مهر و آبان) برگزار شود به سال ۲۰۲۱ موکول شود.»

حالا برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاده و سؤال اصلی اینجاست که این تصمیم چه تأثیری بر برنامه‌ریزی‌های تیم ملی فوتبال ایران و وضعیت دراگان اسکوچیچ خواهد داشت.

براساس تصمیم‌گیری‌هایی که تا کنون در فدراسیون فوتبال انجام شده است، هیچ تغییری در برنامه‌های پیش روی تیم ملی فوتبال ایران رخ نخواهد داد. حتی فدراسیون مصر است که در فیفادی‌های پیش رو، بازی‌ها و اردوی تدارکاتی تیم ملی مطابق برنامه گذشته برگزار شود. دراگان اسکوچیچ هم که حداقل تا بعد از برگزاری این اردو در ایران خواهد ماند تا درباره برنامه‌های آینده او تصمیم‌‌‌گیری شود.

با تعویق مسابقات مقدماتی جام جهانی، احتمال این‌که رئیس جدید فدراسیون فوتبال با حضور اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی موافق نباشد، جدی‌تر از قبل مطرح می‌شود.

نکته قابل بحث اما مربوط می‌شود به آینده‌ای که با تصمیم‌گیری‌های جدید، در انتظار تیم ملی فوتبال ایران و سرمربی آن خواهد بود. براساس زمان‌بندی‌های انجام شده، اعضای هیأت رئیسه بارها اعلام کرده‌اند که تمام تلاش خود را می‌کنند که روند اصلاح اساسنامه و تشکیل مجمع به گونه‌ای پیش برود که انتخابات در آبان‌ماه برگزار شود. گرچه گفته می‌شود که با توجه به زمان‌بر بودن پروسه اصلاح اساسنامه، شاید این تاریخ باز هم به تعویق بیفتد اما حتی اگر دو، سه ماه دیگر هم تاریخ انتخابات به تعویق بیفتد، باز هم تا پیش از برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی، رئیس جدید فدراسیون فوتبال مشخص خواهد شد.

این دقیقاً همان نگرانی است که زمان انتخاب اسکوچیچ به آن اشاره می‌شد؛ اگر انتخابات برگزار شود و رئیس جدید فدراسیون فوتبال اسکوچیچ را نخواهد، تکلیف تیم ملی چیست؟ در پاسخ به این سؤال این موضوع مطرح می‌شد که اسکوچیچ فرصت دارد تا زمان برگزاری انتخابات، در مسابقات مقدماتی جام جهانی خودی نشان دهد و توانایی‌های فنی‌اش را به رخ منتقدانش بکشد. بدشانسی اسکوچیچ اما وقتی به اوج خود می‌رسد که براساس آخرین تصمیم‌گیری‌های فیفا، فرصت هدایت تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی از سرمربی جدید تیم ملی فوتبال گرفته شده است.

انتخاب دراگان اسکوچیچ که از همان ابتدا با انتقادهای فراوانی مواجه بود، با تغییراتی که پیش از برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی در فدراسیون فوتبال به وجود می‌آید، در معرض چالش‌هایی اساسی قرار خواهد گرفت. او هنوز فرصتی پیدا نکرده تا پاسخی به انتقادها بدهد و به همین خاطر است که همین حالا هم کم نیستند کسانی که تمایل داشته باشند، شخصی جز او هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برعهده داشته باشد.

این موضوع اما می‌تواند به یک بحران اساسی دیگر برای فدراسیون فوتبال تبدیل شود. در صورتی که رئیس جدید فدراسیون انتخاب شود، هیأت رئیسه فعلی را قبول نداشته باشد و بخواهد مربی دیگری را برای تیم ملی فوتبال ایران انتخاب کند، فدراسیون فوتبال باز هم احتمالاً باید با شکایتی تازه در فیفا مواجه شود.

لینک منبع: اسکوچیچ رنگ نیمکت تیم ملی را خواهد دید؟! – نیوز

https://www.news.ir/146889/%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%88%DA%86%DB%8C%DA%86-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D9%86%DB%8C%D9%85%DA%A9%D8%AA-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%9F/

اخبار ورزشی

دستاورد پنهان استقلال از بازی با سپاهان – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، خیلی از تیم‌ها به یک بازیکن متکی‌اند. آن بازیکن هم مهاجم است. همه تیم بازی می‌کنند تا او گل بزند. این در فوتبال حرفه‌ای هم وجود دارد و خیلی غیر‌طبیعی نیست. همه تیم برای یک بازیکن و یک بازیکن برای همه تیم. البته چنین تیم‌هایی روش دوم هم دارند تا روزی که آن بازیکن ستاره خارج از ترکیب تیم بود راهی برای بردن داشته باشند، اما در فوتبال ایران کمتر اندیشه‌ای برای روز‌های غیبت بازیکن ستاره وجود دارد. نمونه اش سپاهان در یکی، دو فصل اخیر در بیشتر بازی‌هایی که کی‌روش را در اختیار نداشت نتیجه نمی‌گرفت؛ هر چند این اواخر در حضور کی‌روش هم نتیجه نمی‌گرفت. گویی سپاهان به گلزنی کی‌روش عادت کرده بود و همین یک روش را برای بردن داشت و این موضوع توانمندی‌های تیم را زیر سؤال برده بود. در حالی که سپاهان می‌توانست راه‌های دیگری را هم برای بردن بازی کند. بگذریم، اما استقلال در بازی با سپاهان نشان داد در غیاب شیخ دیاباته هم می‌تواند به گلزنی و در نهایت پیروزی فکر کند. این مهم‌تر از برد و صعود به مرحله نیمه‌نهایی جام‌حذفی بود. خیلی از مربیان داشتن ۱۱ بازیکن پرتلاش را به یک ستاره در ترکیب تیم ترجیح می‌دهند و گویی استقلال در حال تبدیل شدن به چنین تیمی است. عدم حضور یک بازیکن تأثیرگذار در ترکیب تیم بهانه خوبی برای نتیجه نگرفتن نیست و این مسیری است که استقلال به خوبی آن را طی کرده؛ پیروزی برابر سپاهان- استقلالی‌ها را متوجه کرد در غیاب شیخ هم باید به دنبال پیروزی باشند و این توانمندی را دارند. استقلال در روزی که شیخ را نداشت و مهدی قایدی گلزنی نکرد و دیگر عنصر‌های تهاجمی به پیروزی رسید. با گلزنی یک مدافع و یک هافبک.
یکی دیگر از تیم‌هایی که در هفته‌های اخیر این شرایط را داشته نساجی بوده؛ تیمی که نزدیک به ۶ بازیکن خود را به دلیل مصدومیت از دست داد، اما همچنان نتیجه می‌گیرد و می‌خواهد به این روند در هفته‌های پایانی هم ادامه دهد.
استقلال و فرهاد مجیدی؛ با ذهنیت پیروزی برابر سپاهان بازی کردند و این موجب شد غیبت شیخ دیاباته اصلاً به چشم نیاید. این در تیم بزرگی، چون استقلال یک برگ برنده است که برای نتیجه گیری باید حفظ شود.

لینک منبع: دستاورد پنهان استقلال از بازی با سپاهان – نیوز

https://www.news.ir/146878/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D9%86%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%87%D8%A7/

اخبار ورزشی

پرسپولیس و سپاهان هم به لیگ کشتی بیایند – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش خبرورزشی، عبدالمهدی نصیرزاده در حاشیه نشست مدیرعامل باشگاه استقلال با مسوولان فدراسیون کشتی اظهار داشت: ورود استقلال به لیگ کشتی اتفاق خوبی در راستای توسعه کشتی بود. امیدواریم باشگاه‌های دیگر هم مثل پرسپولیس و سپاهان در کشتی تیم‌داری کنند و فقط به فکر سرمایه‌گذاری در فوتبال نباشند. البته این فصل از مسابقات که ۲۹ مردادماه قرعه کشی می‌شود و دیگر نمی‌توانیم تیم جدیدی را اضافه کنیم، اما برای سال‌های آینده امیدواریم باشگاه‌های بزرگ دیگر هم وارد لیگ کشتی شوند.

وی افزود: با حضور استقلال تعداد تیم‌هایی که برای حضور در لیگ‌برتر کشتی آزاد اعلام آمادگی کردند، به ۱۲ تیم رسید. از استقلالی‌ها خواستیم که در لیگ برتر کشتی فرنگی هم تیم‌داری کنند که به خاطر سال اول حضورشان قرار شد این اتفاق از سال‌های بعدی صورت بگیرد. البته تعداد تیم‌های حاضر در لیگ‌برتر کشتی فرنگی هم کم نیست و تاکنون ۱۱ تیم قرارداد‌های خود را ثبت کردند.

رییس سازمان لیگ کشتی خاطرنشان کرد: هفته آینده قرعه‌کشی را برگزار می‌کنیم. پروتکل‌های برگزاری لیگ را هم تهیه کردیم و به ستاد مقابله با کرونا ارائه دادیم. رایزنی‌های خوبی صورت گرفته است. ما قصد داریم طبق پروتکل‌های اتحادیه جهانی که مسائلی همچون برگزاری مسابقات در فضای باز، گرفتن تست کرونا و قرنطینه کشتی‌گیران در آن گنجانده شده، کار را پیش ببریم. امیدوارم بتوانیم از هفته سوم شهریورماه لیگ را آغاز کنیم.

نصیرزاده در پایان گفت: کشتی‌گیران مثل ورزشکاران دیگر رشته‌ها همچون فوتبال و والیبال قرارداد‌های بالایی ندارند و تنها منبع درآمدشان لیگ است. به همین خاطر ما مصر هستیم که لیگ را برگزار کنیم. از سوی دیگر مسابقات جهانی و المپیک را در پیش داریم. اگر کشتی گیران بیشتر از این روی تشک نروند، کارشان در مسابقات سخت خواهد شد.

لینک منبع: پرسپولیس و سپاهان هم به لیگ کشتی بیایند – نیوز

https://www.news.ir/146861/%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D9%88-%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D9%84%DB%8C%DA%AF-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF/

اخبار ورزشی

عکس| جشن تولد دی‌لیخت در بیمارستان – نیوزبازتاب خبر news.ir

عکس| جشن تولد دی‌لیخت در بیمارستان

به گزارش خبرورزشی، ماتایس دی‌لیخت، مدافع هلندی یووه در ابتدای فصل جاری از ناحیه کتف مصدوم شد، ولی عمل جراحی انجام نداد تا فصل به پایان برسد. او امروز در بیمارستان بستری بود و تولدش را جشن گرفت.

دی‌لیخت بعد از عمل جراحی حدود ۳ ماه از میادین دور است و رفته رفته به دوران آمادگی مجدد خواهد رسید.

لینک منبع: عکس| جشن تولد دی‌لیخت در بیمارستان – نیوز

https://www.news.ir/146780/%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%AC%D8%B4%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%84%D8%AF-%D8%AF%DB%8C%E2%80%8C%D9%84%DB%8C%D8%AE%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86/

اخبار ورزشی